DnB NORD Bankas akcionāru sapulcē šonedēļ tika apstiprināts bankas 2006. gada pārskats, tas liecina, ka 2006.gadā DnB NORD Bankas tīrā peļņa sasniedza 9,98 miljonus latu, kas ir ievērojami vairāk salīdzinājumā ar 2005. gada peļņas rādītāju (6,2 miljoni latu), Db.lv informēja bankas sabiedrisko attiecību vadītāja
Teika Lapsa.

Lai turpinātu bankas tālāko attīstību un veicinātu darbības efektivitāti, akcionāru sapulcē nolemts palielināt bankas pamatkapitālu par summu līdz 42,2 miljoniem latu, savukārt 2006. gada peļņu kapitalizēt.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī 2006. gadā DnB NORD Banka ir bijusi viena no dinamiskāk augošajām bankām, liecina bankas 2006. gada pārskata rezultāti – pirmo reizi bankas vēsturē aktīvu apjoms ir pārsniedzis 1 miljardu latu, sasniedzot 1,3109 miljardu latu apmēru.

DnB NORD Bankas piesaistīto depozītu apjoms 2006. gadā ir palielinājies par 71% salīdzinājumā ar gada sākumu, sasniedzot 317,3 miljonus latu. Pagājušajā gadā gandrīz divas reizes palielinājās DnB NORD Bankas kredītportfeļa apjoms, sasniedzot 1122,5 miljonus latu. Bankas korporatīvo klientu skaits gada laikā palielinājās par 15%, savukārt bankas klientu – privātpersonu – skaits palielinājās par 18%.

DnB NORD Bankas valdes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš stāsta: „Esam gandarīti, ka bankas izstrādātā darbības stratēģija ir bijusi veiksmīga un spējām sasniegt labus rezultātus, arī 2006. gadā attīstoties straujāk par banku sektoru vidēji. 2007. gadā banka turpinās izaugsmi, sniedzot visus būtiskākos universālas bankas pakalpojumus gan privātpersonām, gan lieliem, vidējiem un maziem uzņēmumiem (MVU), turklāt šogad piedāvāsim arī būtiskākos investīciju bankas pakalpojumus.”

2006. gads bija veiksmīgs arī bankas meitas uzņēmumiem – līzinga kompānijai DnB NORD Līzings un ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrībai DnB NORD Fondi. DnB NORD Līzings ar 11% tirgus daļu stabili ieņem trešās lielākās līzinga kompānijas vietu Latvijā, un tā līzinga un faktoringa portfelis ir sasniedzis LVL 108,3 miljonus. 2006. gadā tika izveidots arī jauns bankas meitas uzņēmums Igaunijā – līzinga kompānija DnB NORD Liising. DnB NORD Fondi pārvaldīto aktīvu apjoms 2006. gadā ir palielinājies par 208%, sasniedzot LVL 3,7 miljonus.

Lai veicinātu bankas darbības efektivitāti, 2007.gadā par summu līdz 42,2 miljoniem Ls tiks palielināts DnB NORD Bankas pamatkapitāls, veicot 2 slēgtās akciju emisijas, katru 21,1 miljona Ls apmērā.

Akcionāru kopsapulcē tika izvirzīti un apstiprināti arī plāni 2007. gadam - paredzams, ka 2007. gada beigās DnB NORD Bankas aktīvu apjoms sasniegs 1,9 miljardus latu, kredīti - 1,6 miljardus latu, savukārt depozīti - 517,7 miljonus latu. Plānotā bankas peļņa sasniedz 17,3 miljonus latu.

Šogad DnB NORD Banka turpinās attīstīt savu filiāļu tīklu, atverot jaunas filiāles, kā arī turpinot filiāļu modernizāciju visā Latvijā. Plānots atvērt vismaz 4 jaunas filiāles, kas pievienosies patlaban jau strādājošām 33 DnB NORD Bankas filiālēm un 3 norēķinu grupām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra