Dolāram šonedēļ vērtības kāpums

Finanses
2017. gada 10. februāris 16:47

Dolāram šonedēļ vērtības kāpums, kas eiro cenai nedēļas izskaņā lika doties 1,06 dolāru virzienā, informē SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.

Politiskie riski eiro zonā (Francijas vēlēšanas kā tuvākais notikums) mazina eiro pievilcību, kas pazemina eiro cenu neskatoties uz ASV prezidenta izteikumiem par citu valūtu zemajām vērtībām. Uzmanības lokā pamazām atgriežas arī Grieķijas parāda jautājums, kas noteikti neuzlabo eiro pozīcijas. Dolāram atbalstu, savukārt šonedēļ deva ASV prezidenta solījumi nākt klajā ar fenomenālu nodokļu plānu.

Detaļas pagaidām nav zināmas. Ceturtdien publicētie ASV darba tirgus dati uzrādīja gandrīz 43 gadus zemāko bezdarba pieteikumu rādītāju.

Vācijā decembrī reģistrēts ražošanas apjomu kritums, bet ražošanas pasūtījumos negaidīts pieaugums, Francijā samazinājies tirdzniecības deficīts, bet Vācijā tirdzniecības pārpalikums pieaudzis mazāk nekā gaidīts. Gada laikā būtiski pieaugusī naftas produktu cena ceļ uz augšu inflāciju arī Latvijā. Gada laikā reģistrēts 2,9% cenu kāpums. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra