Andra Amerika partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) valdes loceklis, vairāk pazīstams kā e-talona sistēmas apsaimniekotājs, Aleksandrs Brandavs pirms mēneša klusi pārņēmis kontroli pār a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR) līdzšinējiem īpašniekiem Valērijam un Ērikam Igauņiem un Aivaram Ločmelim piederējušo Felix holdingu un tā vērtīgajiem aktīviem, tostarp iespaidīgo īpašumu Mežaparkā, Visbijas prospektā 5. Vēl iepriekš caur citu uzņēmumu A. Brandavs klusi kļuvis par gleznās Smuku muižas īpašnieku Brocēnu novadā, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Lojalitāte pret galvaspilsētas saimniekiem A. Brandavam pēdējos gados ir atmaksājusies, nodrošinot ienākumus, kas formāli nedod pamatu uzdot jautājumus, vai un ko viņš var atļauties. 45 gadus vecais A. Brandavs, kurš ir diplomēts kordiriģents un sestdien, kā ierasts, diriģēja kora Blagovest dziedājumu A. Amerika partijas kongresa atklāšanā Mazajā ģildē, apgalvo, ka Felix holdinga aktīvus viņš pārņēmis kopumā par aptuveni 97 000 eiro, pakāpeniski iegūstot sākotnēji 13,5%, pēc tam 71,1% un visbeidzot septembrī – 100% kompānijas kapitāldaļu. Maksājumi esot veikti no viņa privātā bankas konta.

Caur 33,69% SIA East West Industrial Group A. Brandavs ieguvis daļas arī brāļiem Igauņiem un A. Ločmelim vēl nesen piederējušajā RVR, kas cīnījās par jauno pasažieru vilcienu piegādi un šobrīd kopā ar diviem citiem uzņēmumiem piedalās 22 miljonus eiro vērtajā līgumā par dīzeļvilcienu vagonu modernizāciju pēc va/s Pasažieru vilciens pasūtījuma. GKR valdes loceklis Dienai apgalvo, ka šīs daļas rūpnīcā ieguvis apmaiņā pret Krievijas investora piesaisti un veicot materiālo ieguldījumu, kuru savukārt finansējusi ABLV banka. Ieguldījuma vērtību A. Brandavs neatklāj – tas esot komercnoslēpums.

GKR valdes loceklis apgalvo, ka Felix holdinga iegūšana nav neticama veiksme vai palīdzība aktīvu nobēdzināšanā, bet riskants bizness, jo viņš pārņēmis visas uz biznesu un nekustamajiem īpašumiem uzliktās kredītsaistības. Personiskas papildsaistības A. Brandavs neesot uzņēmies. Vienlaikus ar Rīgas pašvaldību un tās saimniecību saistītais politiķis atsakās atklāt, cik lielas kopumā ir šīs kredītsaistības un kā viņš tās domā segt. Lursoft un Zemesgrāmatā pieejamie dati pat bez piekļuves līgumiem ļauj spriest, ka šīs saistības ir mērāmas miljonos.

«Visi šitie aktīvi – viņiem pretī stāv kredīti, tā ka vajag skatīties visu kopumā bildīti, kad ieej biznesā, – ne tikai, cik vērtīgs ir īpašums, bet cik pretī stāv kredīti. Tas ir tīrais kalkulatora aprēķins,» skaidro A. Brandavs.

Plašāk lasiet rakstā Ķer uzņēmumus kā lašus pirmdienas, 5.oktobra laikrakstā Diena (6.lpp)!
 
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra