Eiropas finanšu tirgi kļūst aizvien jūtīgāki pret satricinājumiem lielās attīstības ekonomikās, trešdien publiskotā ziņojumā brīdina Eiropas Centrālā banka (ECB).

ECB norāda, ka eirozonas finanšu sistēma pēdējos mēnešos ir pierādījusi spēju būt izturīgai īsos satricinājuma periodos saistībā ar Grieķiju un Ķīnu.

Taču banka uzsver, ka neregulāras finanšu tirgu nepastāvības lēkmes liecina, ka attīstības tirgu radītā ietekme kļūst aizvien lielāka.

Jo sevišķas bažas rada Ķīnas ekonomikas perspektīvas, ņemot vērā tās aizvien pieaugošo lomu pasaules ekonomikā, vēsta ECB.

Satricinājums Ķīnas un citu attīstības ekonomiku akciju tirgos augustā izraisīja spēcīgu un plašu ietekmi visā pasaulē, tostarp arī eirozonā, teikts ECB ziņojumā. Notikumi Ķīnā un citās lielās attīstības ekonomikās kļuvuši par spēcīgiem globālās pārliecības veicinātājiem.

Banka skaidro, ka aizvien pieaugošā eirozonas investīciju fondu nozare pakāpeniski paplašinājusi savu saikni ar attīstības tirgiem, tostarp Brazīliju un Krieviju. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra