Eiropas Centrālās bankas (ECB) ilgāka termiņa refinansēšanas mērķoperāciju (TLTRO) trešajā kārtā no Latvijas piedalījās divas kredītiestādes, kas iesniedza pieteikumus par kopējo summu 75 miljoni eiro.

Šodien trešajā TLTRO izsolē Eirosistēma piešķīra kopumā 97,8 miljardus eiro 143 dalībniekiem par fiksētu procentu likmi 0,05%.
No Latvijas trešajā kārtā piedalījās kredītiestādes, kas šo iespēju izmantoja arī kādā no pirmajām divām kārtām.

Divas TLTRO kārtas noritēja pērn. No Latvijas kredītiestādēm par TLTRO instrumentu interesi iepriekš izrādīja piecas bankas. Pirmajā izsolē piedalījās četras bankas, otrajā - viena. Pirmajā TLTRO finansējuma kārtā Latvijas kredītiestādes pieteicās 25 miljoniem eiro, bet otrajā kārtā pieteicās viena banka no Latvijas par 60,5 miljoniem eiro.

Kā ziņots, kopumā Latvijas kredītiestādes var pretendēt aptuveni uz 560 miljoniem eiro.

TLTRO ir lēti ECB kredīti bankām ar zemu procentu likmi. Programmas mērķis ir sekmēt kreditēšanu eirozonā. Šīs programmas līdzekļus gan nedrīkst piešķirt mājsaimniecību hipotekārajiem kredītiem.

TLTRO programmā nauda tiek piešķirta komercbankām astoņos posmos - pērn septembrī un decembrī, šodien un pēc tam vēl piecas reizes ik ceturksni. Nākamajās izsolēs var piedalīties arī tās kredītiestādes, kas iepriekš nav piedalījušās.

Pirmajā TLTRO programmas posmā pērn septembrī ECB 255 bankām aizdevumos izsniedza 82,6 miljardus eiro. Savukārt otrajā raundā 306 bankas aizņēmās 129,8 miljardus eiro.

Finanšu sistēmā iepludinot papildu likviditāti, ECB cer stimulēt eirozonas ekonomiku ar privātā sektora aizdevumu palīdzību, tādējādi arī apturot inflācijas kritumu. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra