Eiropas Centrālā banka (ECB) uzskata, ka ir pāragri apspriest jaunus monetārās stimulēšanas pasākumus, pirmdien norādīja bankas padomes loceklis Benuā Koērs.

Vienlaikus viņš gan uzsver, ka ECB joprojām ir gatava rīkoties, ja būs nepieciešams.

Ja kaut kas būtu nepieciešams, mums būtu jābūt gataviem, intervijā telekanālam CNBC sacīja Koērs.

Lai palīdzētu eirozonas ekonomikai atveseļoties, ECB un eirozonas nacionālās centrālās bankas tā dēvēto kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu gaitā 9.martā sāka iegādāties obligācijas, tādējādi cenšoties novērst ilgstošas deflācijas periodu un veicināt eirozonas ekonomikas izaugsmi.

Kvantitatīvās stimulēšanas jeb paplašinātas aktīvu pirkšanas programmā Eirosistēma ik mēnesi iegādāsies obligācijas 60 miljardu eiro apmērā un programma ilgs vismaz līdz 2016.gada septembrim vai līdz brīdim, kad ECB Padome pārliecināsies, ka vērojama noturīga inflācijas līmeņa izveidošanās atbilstoši mērķim vidējā termiņā nodrošināt inflācijas līmeni zemāku par 2%, bet tuvu tam.
Sākotnēji pazīmes liecināja par šīs programmas veiksmīgu darbošanos, taču jauns naftas cenu kritums un ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās Ķīnā samazinājušas inflācijas perspektīvas eirozonā, no jauna radot bažas par iespējami bīstamu patēriņa cenu ilgstoša krituma periodu.

Tādējādi radušās spekulācijas, ka ECB vajadzētu paplašināt kvantitatīvās stimulēšanas programmu vai īstenot jaunu.
Koērs gan uzskata, ka ir pāragri izteikt šāda veida apgalvojumus.

Protams, mēs esam vien izpildījuši trešdaļu no programmas, uzsver Koērs.

Turklāt arī citi bankas īstenoti pasākumi, tostarp likviditātes nodrošināšana un rekordzemās procentu likmes, pakāpeniski liek par sevi manīt, norāda ECB padomes loceklis.

Tas viss lēnām nonāk ekonomikā, tāpēc šobrīd noteikti ir pāragri pilnībā noteikt to, ko mēs esam paveikuši pēdējo dažu gadu laikā, pārliecināts Koērs, piebilstot, ka ir arī pāragri apspriest jaunu kvantitatīvās stimulēšanas programmu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra