Akciju cena lielākajās Eiropas un ASV fondu biržās ceturtdien piedzīvoja kāpumu, bet eiro vērtība attiecībā pret dolāru nokritās līdz 11 gados zemākajam līmenim, investoriem reaģējot uz jaunākajiem Eiropas Centrālās bankas (ECB) monetārās stimulēšanas pasākumiem.

ECB prezidents Mario Dragi ceturtdien paziņoja, ka tā dēvēto kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu ietvaros banka katru mēnesi iegādāsies obligācijas 60 miljardu eiro apmērā, bet šī programma sāksies martā un darbosies līdz 2016.gada septembra beigām.

Londonas akciju biržas indekss FTSE 100 tirdzniecību ceturtdien noslēdza ar kāpumu par 1,02%, Frankfurtes DAX 30 palielinājās par 1,32%, bet Parīzes CAC 40 - par 1,52%.

Tirdzniecība Madrides un Milānas biržās noslēdzas ar kāpumu par attiecīgi 2,44% un 1,7%.

Tikmēr Volstrītā ASV fondu biržas indekss Dow Jones Industrial Average ceturtdien palielinājies par 1,48%, indekss S&P 500 - par 1,53% un Nasdaq Composite indekss - par 1,78%.

Savukārt eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru pēc ECB paziņoja samazinājās par vairāk nekā 2% - līdz 1,1316 dolāriem, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2003.gada septembra.

ECB bāzes procentu likmei atrodoties rekordzemā līmenī, Dragi jau iepriekš uzsvēra, ka bankai vairs nav daudz iespēju, lai veicinātu eirozonas ekonomikas izaugsmi ar tradicionālu monetārās stimulēšanas pasākumu īstenošanu.

Kvantitatīvā stimulēšana tiek uzskatīta par ECB līdz šim visspēcīgāko ieroci cīņā ar deflāciju, kas eirozonā reģistrēta pērn decembrī.

Dragi pauda viedokli, ka obligāciju iegādes programmai vajadzētu palīdzēt nodrošināt, ka inflācija atgriežas ekonomikai labvēlīgā līmenī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra