ECB nemaina bāzes procentu likmi

Finanses
2015. gada 3. septembris 16:01

Šīsdienas sanāksmē Eiropas Centrālās bankas (ECB) padome nolēma, ka galveno refinansēšanas operāciju procentu likme, kā arī aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme un noguldījumu iespējas uz nakti procentu likme netiks mainīta, informē ECB.

ECB likmes atstāja attiecīgi 0,05%, 0,3% un –0,2% līmenī.

Db.lv jau rakstīja, ka ECB ir gatava palielināt vai paildzināt savu aktīvu atpirkšanas programmu, ja tas būs nepieciešams, ņemot vērā, ka izejvielu cenu kritums samazinās un pastāv riski pasaules ekonomikas izaugsmei, tādējādi apdraudot bankas noteikto inflācijas mērķi, atsaucoties uz bankas pārstāvi Pīteru Praetu, rakstaBloomberg.

«Nesenā pasaules ekonomikas un izejvielu cenu attīstība ir palielinājusi spiedienu uz inflāciju, apdraudot iespēju sasniegt ECB noteikto mērķi – 2%,» viņš uzsvēris, piebilstot, ka nevajadzētu būt šaubām par ECB vēlmi un spējām rīkoties, ja tas būs nepieciešams.

Iepriekšējā dienā arī ECB vicprezidents Vitors Konstancio paziņoja, ka valde ir gatava rīkoties un izmantot visus pieejamos instrumentus, ja tas būs nepieciešams, lai nodrošinātu cenu stabilitāti.

Jūlijā inflācija eirozonā bija tikai 0,2%, kas ir tālu no ECB noteiktā mērķa. Patlaban ECB savas kvantitatīvās mīkstināšanas programmas ietvaros mēnesī iegādājas valsts un uzņēmumu obligācijas 60 miljardu eiro apmērā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra