Pagājušā gada jūlijā-decembrī konfiscēti 507 tūkstoši viltotu eiro banknošu jeb par 44% vairāk nekā 2013.gada otrajā pusē, tomēr salīdzinājumā ar 2014.gada pirmajiem sešiem mēnešiem konfiscēto eiro banknošu viltojumu skaits ir pieaudzis par 176 tūkstošiem, piektdien paziņoja Eiropas Centrālā banka (ECB).

«Tomēr kopumā viltojumu skaits joprojām ir ļoti neliels salīdzinājumā ar šajā periodā apgrozībā esošo īsto banknošu skaitu  - vairāk nekā 16 miljardi banknošu,» savā ziņojumā par eiro viltojumiem, kas tiek publicēts divreiz gadā, norādīja Frankfurtē bāzētā finanšu institūcija, kas uzsvēra, ka eiro banknotes joprojām ir uzticams un drošs maksāšanas līdzeklis.

Visbiežāk pērn jūlijā-decembrī atklātas viltotas bija 20 un 50 eiro banknotes - šo divu nominālu banknotes veidoja 86% no visām konfiscētajām viltotajām banknotēm.

97,5% viltojumu  pagājušā gada otrajā pusē atklāts eiro zonas valstīs, bet aptuveni 2% atklāti ārpus eiro zonas esošajās ES dalībvalstīs, savukārt mazāk nekā 0,5% – citos pasaules reģionos, informēja ECB.

«Kopš pirmā izlaiduma banknošu nonākšanas apgrozībā Eirosistēma, tas ir, Eiropas Centrālā banka un eiro zonas nacionālās centrālās bankas, iesaka iedzīvotājiem saglabāt modrību, saņemot banknotes. Īstas banknotes ir viegli atpazīstamas, izmantojot ECB interneta vietnes sadaļā par eiro un Eirosistēmas nacionālo centrālo banku interneta vietnēs aprakstīto vienkāršo pārbaudi, banknotes aptaustot, apskatot un pagrozot,» atgādināja ECB un aicināja aizdomu par viltotu banknoti gadījumā vērsties policijā.

«Eirosistēmas uzdevums ir nodrošināt eiro banknošu integritāti un turpināt uzlabot banknošu izgatavošanas tehnoloģiju. Eiropas sērijas banknotes būs vēl drošākas un palīdzēs saglabāt sabiedrības uzticēšanos valūtai,» solīja ECB.

Pašlaik eiro zonā ir 19 dalībvalstis, tostarp visas trīs Baltijas valstis.

precizēts laika periods 1.un 3.rindkopā

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra