Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadība izteikusi priekšlikumu ieviest kvantitatīvās mīkstināšanas programmu, kuras apjoms būs 50 miljardi eiro mēnesī līdz 2016.gada beigām, atsaucoties uz divu eirozonas centrālo banku amatpersonu teikto, raksta Bloomberg.

Šis priekšlikums tiks apspriests, sākot no šodienas. Tiek ziņots, ka iepirkumi nesāksies pirms 1. marta. Pagaidām ECB amatpersonas atteikušās komentēt šo informāciju.

Priekšlikums ekonomikā injicēt 1,1 triljonu eiro atspoguļo ECB vadītāja Mario Dragi apņemšanos palielināt bankas bilanci, lai nodrošinātos pret deflācijas draudiem un atgriezt eirozonas ekonomiku uz izaugsmes takas. ECB galīgais lēmums tiks paziņots preses konferences laikā 22. janvārī.

Db.lv jau rakstīja, ka eirozonā deflācija sasniegusi lielāku līmeni nekā pirms tam prognozēja eksperti, liecinot, ka ECB strauji jārīkojas, lai novērstu cenu krituma spirāli.

Eiropas statistikas biroja Eurostat dati uzrāda, ka cenas decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, sarukušas par 0,2%, kas ir zemākais līmenis kopš 2009. gada septembra.

Bezdarba līmenis novembrī turējās 11,5%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra