Pārskati par uzņēmuma un viņa darījumu partneru pievienotās vērtības nodokļa deklarācijās norādīto datu neatbilstību tagad ir pieejami pilnīgi visiem uzņēmējiem, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Šim nolūkam uzņēmēji var izmantot elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) apkopotos datus ikdienā.

VID EDS ir pieejami pieci pārskati par uzņēmuma un viņa darījumu partneru pievienotās vērtības nodokļa deklarācijās norādīto datu neatbilstību, kas iepriekš no 2014.gada beigām bija pieejami tikai padziļinātās sadarbības programmas dalībniekiem un to nozaru asociāciju uzņēmumiem, ar kurām VID ir noslēgtas sadarbības vienošanās par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē.

Pārskatos sniegta informācija par nodokļu maksātāju un to darījumu partneru pievienotās vērtības nodokļa deklarācijās norādīto datu neatbilstību. Pārskatos apkopotā informācija ļauj nodokļu maksātājiem vieglāk izsekot, vai to un darījumu partneru deklarācijās ir korekti atspoguļoti savstarpējie darījumi, laikus konstatēt kāda darījumu partnera iespējamo negodprātību un izvērtēt turpmāko sadarbību ar šo darījumu partneri.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra