Eiro aizvadījis sekmīgu nedēļu

Finanses
2015. gada 17. aprīlis 16:18

Šī nedēļa eiro bija sekmīga un tā cena pakāpās līdz 1,08 dolāru līmenim, norāda SEB bankas valūtu eksperts Andris Lāriņš.

Lai arī ASV ekonomikas datu pozitīvās tendences ir piebremzējušās (vāji mājokļu tirgus un ražotāju aktivitātes dati), ASV ekonomika uz eirozonas fona izskatās labāk (ik pa laikam dolāru gan pavājina diskusijas par procentu likmju celšanas termiņiem).

Tirgū turpinās eiro procentu likmju lejupslīde un 3 mēnešu Euribor piektdien sasniedza 0,001% atzīmi, kas liek domāt, ka nākošnedēļ var ieraudzīt arī ciparus zem nulles. Uz leju dodas arī ilgtermiņa procentu likmes.

ECB preses konference, izņemot protestētājas lēcienu uz galda un konfeti izkaisīšanu, neko jaunu nepasniedza, jo kvantitatīvās mīkstināšanas programma ir tikai paša ceļa sākumā un vēl ir par agru spekulēt par izmaiņām un sekām. Interesanti, ka tirgū arvien vairāk runā par Grexit nevis varbūtības jautājumā, bet termiņu griezumā, turklāt ECB šonedēļ teica, ka neaplūko Grieķijas bankrota scenāriju, norāda eksperts.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra