Eiro cenai straujākas svārstības

Finanses
2017. gada 20. februāris 09:07

ASV akciju tirgus turpina uzstādīt jaunus rekordus. Eiro cenu aizvadītajā nedēļā svārstīja gan notikumi uz ASV politiskās skatuves, gan ASV FRS vadītājas uzstāšanās, jaunākajā apskatā norāda SEB bankas Finanšu tirgus daļas vadītājs Andris Lāriņš.

Centrālā banka dod piesardzīgus mājienus par pakāpenisku dolāra procentu likmju celšanu, bet vienlaikus arī brīdina par negatīvajām sekām kuras var radīt pārāk ilga atbalstošā politika. Tirgus dalībnieki šos brīdinājumus uztvēra, kā iespējamo pavērsienu uz agresīvāku centrālās bankas politiku, kas dolāra procentu likmju paaugstināšanas varbūtību martā paaugstināja no 30% uz 34%.

FRS vadītāja uzskata, ka vēl jāpaiet laikam, pirms centrālā banka sāks samazināt savā bilancē esošo obligāciju apjomu, bet sarunas par to varētu sākties vēl šajā gadā. Nākamā ASV FRS sapulce 14-15. martā, bet pirms tam, 9. martā, tiekas ECB vadība. Svarīgi sekot līdzi centrālās bankas komentāriem par pieaugošajiem inflācijas rādītājiem (pagaidām eiro zonā ir neapmierinoši zema pamatinflācija).  

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra