!!!EIRO SASNIEDZ 1.1970 DOLĀRUS

Finanses
2003. gada 19. novembris 09:32

Šodien eiro vērtība pasaules valūtu tirgos turpina turēties virs 1.19 ASV dolāriem. "Kritiskos" 1.19 ASV dolārus eiro caursita jau vakar pēcpusdienā.

Analītiķi norāda, ka eiro vērtības skrējienam augšup bija vairāki iemesli. Vispirmām kārtām, vakar publicētie dati par inflāciju ASV gaidītā patēriņa cenu indeksa pieauguma +0.2 % vietā saņēma 0.0% (inflācijas nebija). Tā, kā jau iepriekš ASV Federālās Rezerves bija paudušas satraukumu par mazo inflāciju ASV, šie dati izraisīja veselu spekulāciju vētru un bija viens no iemesliem dolāra vērtības straujajam kritumam.

Ne bez vainas ir arī ASV amatvīri. Vakar gan ASV Federālo Rezervju vadītājs Alans Grīnspens, gan Finanšu ministrs Džons Snovs norādīja, ka ASV valdībai būtu jāpieņem stingrāki mēri attiecībā uz fondu uzraudzību - viņuprāt tie rupji pārkāpj likumu (tika minēta grāmatvedības uzskaites neievērošana). Tā, kā fondi faktiski ir galvenie spēlētāji ne tikai ASV, bet arī citos pasaules tirgos, šādi paziņojumi nenāca par labu gan ASV akciju indeksiem, gan dolāram.

Visbeidzot jāpiemin tehniskie faktori - pēc tam, kad eiro izdevās caursist tehniski ļoti spēcīgo 1.1850 ASV dolāru apgabalu, eiro pavērās laba iespēja turpināt kāpumu.

Līdz 1.20 ASV dolāriem eiro ir palikuši nieka 30 centi, taču, kā rāda vēsture, šis solis eiro var izrādīties ļoti grūts. 1.20 dolāri ir ne tikai spēcīgs tehniskās pretestības, bet arī psiholoģiski ļoti nozīmīgs dolāra atbalsta līmenis, kuru pārvarēt nebūs viegli.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra