Eiro kursa svārstības pret dolāru pēc Grieķijas sarunu izgāšanās sasniedza augstāko līmeni kopš 2011. gada, liecina Bloomberg dati.

Valūtas kurss piedzīvoja svārstības, jo Eiropas amatpersonas radīja spiedienu uz Grieķiju, lai tā atgrieztos pie sarunu galda un turpinātu meklēt kompromisu, lai saņemtu nākamo palīdzības paku. Patlaban eiro maksā augstāk nekā pēdējo 50 un 100 dienu vidējais rādītājs. Eiro vērtība palielinājās pēc tam, kad jaunākie dati uzrādīja, ka ASV ekonomika nespēj atgūt iepriekšējos izaugsmes tempus.

Eiro vērtība pieauga par 0,2% līdz 1,1288 dolāriem. Pēdējo pāris nedēļu laikā vienotās valūtas vērtība ir augusi par 2,5%, ko veicināja investoru prieks, ka krītošā inflācija ir sasniegusi zemāko punktu un ekonomikas izaugsme eirozonā atkal sāk palielināties.

«Ceturtdiena būs izšķirošā tikšanās,» uzskata Royal London Asset Management eksperts Trevors Grīthems. Viņš paredz, ka turpmākās nedēļas laikā tirgū varēs vērot lielu svārstīgumu. «Situācija pamatīgi uzkarst,» viņš piebilst.

Eiro/dolāra kursa svārstīgums otrdien pieauga par 0,33 procentpunktiem līdz 14%. Pirms tam tas sasniedza 14,39%, kas ir augstākais līmenis kopš 2011. gada decembra.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra