Eiro vērtība atkal samazinās

Finanses
2015. gada 30. marts 13:42

Pirmdien eiro vērtība pret dolāru samazinājās, ko veicināja neskaidrība par Grieķijas un starptautisko aizdevēju vienošanos, raksta CNBC.

Savukārt dolāram palīdzēja ASV Federālo Rezervju sistēmas vadītājas Dženetas Jellenas komentāri, kas liecināja, ka centrālā banka visdrīzāk šā gada otrajā pusē sāks pakāpeniski celt likmes.

Rezultātā dolāra vērtība pret Japānas jenu pakāpās par 0,3% līdz 119,5 jenam, bet eiro vērtība pret dolāru samazinājās par 0,6% līdz 1,083 dolāriem. Pēdējo divu nedēļu laikā eiro ir attālinājies no 12 gadu zemākās atzīmes – 1,0457 dolāriem.

«Kaut arī eiro īsās pozīcijas ir rekordaugstā līmenī, ņemot vērā Grieķijas neskaidrību un Eiropas Centrālās bankas monetāro programmu, visdrīzak eiro/dolāra kurss vēl var samazināties,» pieļauj CIBC World Markets valūtu stratēģis Džeremijs Strečs. Viņš norāda – kamēr vien eiro nenoslīd zem 1,077 dolāru atzīmes, būs vērojama svārstīga tirdzniecība, taču šonedēļas beigās visdrīzāk varēs redzēt faktorus, kas drīzāk stiprinās dolāra vērtību.

Piektdien tiks publicēti ASV darba tirgus dati, kas būs nozīmīgs faktors dolāram.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra