Piektdien Eiropas akciju tirgus indeksi pieauga, sasniedzot augstāko līmeni kopš 2007. gada jūlija, liecina Bloomberg dati.

Tirgu raksturojošais Stoxx Europe 600 pakāpās par 0,2%. Lielāko pieaugumu indeksā piedzīvoja apdrošinātāju un ceļojumu un atpūtas sektora uzņēmumu akciju cenas, savukārt komunālo pakalpojumu kompāniju vērtspapīru cenas samazinājās.

Ceturtdien indekss pieauga, sasniedzot straujāko divu dienu kāpumu kopš janvāra, reaģējot uz Eiropas Centrālās bankas izziņoto obligāciju iepirkumu programmu, kas sāksies nākamnedēļ. Šajā gadā indeksa vērtība ir augusi par 15%.

Investoru vidū patlaban valda optimisms, jo nesen izdevās panākt vienošanos par Grieķijas aizdevuma termiņiem, kā arī vairāku eirozonas valstu ekonomikas uzrāda straujāku atgūšanos. Tāpat tirgus dalībnieku uzmanība ir vērsta uz ASV ekonomikas datiem, kas var dot signālu par atveseļošanās stiprumu. Šodien tiek gaidīti ASV darba tirgus dati, un, kā liecina Bloomberg ekspertu prognozes, jauno darba vietu skaits varētu būt pieaudzis par 235 tūkstošiem, kas gan ir lēnāks temps nekā pirms mēneša.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra