Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārstāvji prezentējuši tās amatpersonām aktīvu iepirkumu programmas modeli, kura paredz investīciju kategorijas aktīvu iegādi 500 miljardu eiro apmērā, raksta Bloomberg.

Trešdien vadībai tika piedāvātas vairākas kvantitatīvās mīkstināšanas programmas metodes, tajā skaitā, variants iegādāties tikai AAA- kategorijas parādzīmes vai arī kā zemāko kategoriju nosakot BBB-. Pagaidām gan ECB vadība nav pieņēmusi gala lēmumu, kāda izskatīsies programma vai kā tā tiks ieviesta.

Prezentācija lielākoties fokusējās uz valdības parādzīmju iepirkumiem. Tāpat tika apsvērts programmas apjoms, kas mazāks par 500 miljardiem eiro.

500 miljardu eiro vērtā iepirkumu programma varētu tuvināt ECB tās mērķim palielināt savu bilances apmēru, lai izvairītos no deflācijas spirāles eirozonā. Patlaban tā iepērk parādzīmes, kas tiek segtas ar aktīviem, taču valdības parādzīmju iegāde būtu jauns priekšlikums, kuru varētu apsvērt nākamajā ECB sanāksmē 22. janvārī.

Šos plānos Bloomberg atklājusi anonīma persona, kas piedalījusies prezentācijā, taču ECB oficiālu komentāru par to nav sniegusi.

Jāatzīmē, ka ECB patlaban ir jādomā, kā rīkoties, jo pagājušajā mēnesī eirozonas patēriņa cenas piedzīvojušas pirmo kritumu gada laikā, un ECB vadītājs Mario Dragi ir devis mājienus, ka deflācijas riskiem būtu jārod risinājums. Centrālā banka varētu palielināt bilanci līdz 3 triljoniem eiro, salīdzinot ar 2,2 triljoniem patlaban. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra