Noslēdzoties atklātam konkursam uz Eiropas Kopienas (EK) Revīzijas palātas locekļa amatu, pretendentu atlases komisija par piemērotāko šim amatam no Latvijas atzina Finanšu ministrijas (FM) Fiskālās politikas departamenta direktora vietnieku – Ekonomisko un finanšu jautājumu nodaļas vadītāju Latvijas Pārstāvniecībā Eiropas Savienībā (ES) Mihailu Kozlovu, informē FM.

Viņa kandidatūra apstiprināšanai tiek virzīta uz Ministru kabinetu (MK).

Šim amatam ir stratēģiska nozīme ES institūcijās, jo pretendentiem ir jābūt ar plašu redzesloku, kā arī pieredzi sadarbībā ar ES institūcijām augstākajā līmenī: Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un Ministru padomi.

Latvijas pārstāvja EK Revīzijas palātā pilnvaru termiņš beidzas 2016. gada maijā, tādēļ valdība bija uzdevusi FM kā kompetentajai iestādei organizēt pretendentu atlases procesu. Atklāts konkurss uz EK Revīzijas palātas locekļa amatu tika izsludināts šā gada 1. septembrī, par pretendentu pieteikšanās termiņu nosakot 16. septembri.

Savu pieteikumu dalībai konkursā bija iesnieguši septiņi pretendenti. Pirmajā vērtēšanas kārtā atlases konkursa komisija izvērtēja pretendentu pieteikumus un pieņēma lēmumu, ka vairāki pretendenti ir šim amatam atbilstoši. Konkursa otrajai kārtai tika izvirzīti pieci ļoti kompetenti pretendenti.

Otrajā konkursa kārtā ar izvēlētajiem amata pretendentiem notika pārrunas, kā arī
pretendenti iepazīstināja atlases komisiju ar savu redzējumu, strādājot EK Revīzijas palātas locekļa amatā. Aizklātās balsošanas rezultātā konkursa komisija apstiprināšanai valdībā kā Latvijas kandidatūru EK Revīzijas palātā lēma izvirzīt M.Kozlovu.

Savu lēmumu atlases komisija pamato ar M.Kozlova atbilstošo augstāko izglītību, ilggadēju darba pieredzi starptautiskā finanšu vidē, pieredzi vadošā amatā un sadarbībā augstākajā līmenī ar Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju un Ministru padomi. Viņam ir dziļas un vispusīgas zināšanas finanšu un vadības, kā arī Eiropas iestāžu pārvaldības jomā. M.Kozlovs labi apzinās arī Revīzijas palātas izaicinājumus un viņam ir skaidrs redzējums par to risināšanu. Ar savu darba pieredzi viņš īstenos jaunas iniciatīvas Revīzijas palātas darba efektivitātes palielināšanā un sadarbībā ar Latviju.

M.Kozlovs ir ieguvis maģistra grādu biznesa vadībā, ar izcilību absolvējis Londonas pilsētas Universitāti (City University London, Cass Business School), tāpat viņam ir Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu maģistra grāds ekonomikā, starptautiskajā ekonomikā un biznesa vadībā.

Kozlovs, kopš 2003. gada pildīja FM padomnieka pienākumus Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES, atbildot par ekonomikas, finanšu un nodokļu jautājumiem. Tāpat viņš strādājis arī Eiropas Komisijas Ekonomisko un finanšu jautājumu ģenerāldirektorātā.

Līdz šim no Latvijas puses EK Revīzijas palātas locekļa amatu kopš 2004. gada maija divus termiņus pēc kārtas ieņēma Igors Ludboržs. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta rezolūciju viens loceklis nevar strādāt ilgāk par divu pilnvaru termiņiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra