Eiropas Komisija (EK) paredzējusi atvēlēt vēl 1,7 miljardus eiro bēgļu krīzes risināšanai, no kuriem Latvijai līdz 2020.gadam varētu tikt piešķirti apmēram 46 miljoni eiro.

«Mēs esam nolēmuši rosināt vēl 1,7 miljardu eiro piešķiršanu,» pirms trešdien plānotā ES ārkārtas samita sacīja Eiropas Savienības (ES) budžeta komisāre Kristalina Georgjeva.

Finansējums tiks izlietots «ES iekšienē, lai uzlabotu ārkārtas uzņemšanas sistēmu un visapgrūtinātāko valstu spēju tikt galā [ar bēgļiem],» teica Georgjeva.

Saskaņā ar EK projektu, kas sagatavots dalībvalstu līderu trešdienas galotņu sanāksmei, Latvija līdz 2020.gadam šīs atbalsta programmas ietvaros varētu saņemt vairāk nekā 46 miljonus eiro. Gandrīz 14 miljoni no šīs summas nāktu no Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda līdzekļiem, bet pārējā summa būtu Iekšējās drošības fonda līdzekļi.

Jau šogad Latvijai varētu tikt atvēlēti vairāk nekā trīs miljoni eiro.

Minētais finansējums arī tiks izmantots, lai palīdzētu bēgļiem ārpus ES, «galvenokārt ar Pasaules Pārtikas programmas, ANO bēgļu aģentūras un Sarkanā Krusta starpniecību, bet arī ar humānās palīdzības organizācijām, īpaši tām, kuru cilvēki riskē, strādājot Sīrijā un Irākā,» stāstīja komisāre.

«Mēs ļoti ceram, ka dalībvalstis pieskaņosies EK piešķīrumam,» piebilda Georgjeva.

ES galvenā ārlietu amatpersona Frederika Mogerīni preses konferencē paziņoja, ka viens no iemesliem, kādēļ bēgļi dodas uz Eiropu, ir tas, ka samazināts finansējums nometnēm Tuvajos Austrumos, kurās atrodas galvenokārt Sīrijas bēgļi.

Kā ziņots, otrdien Briselē ES valstu iekšlietu ministri vienojās sadalīt 120 000 Grieķiju un Itāliju pārpludinājušo patvēruma meklētāju pārējo dalībvalstu starpā.

Trešdienas līderu samitā paredzēts pievērsties nākamajiem soļiem, galvenokārt bloka ārējo robežu stiprināšanai un papildu līdzekļu piešķiršanai Turcijai, Jordānijai, Libānai un ANO aģentūrām.

Apmēram pusmiljons imigrantu šogad ieradušies Eiropā, pārpludinot valstis pie ES ārējām robežām - Grieķiju, Itāliju, Ungāriju un Horvātiju.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra