Parakstīto prēmiju apmērs gada pirmajos mēnešos dzīvības apdrošināšanā varētu palielināties tikai par 10%, uzskata dzīvības apdrošināšanas kompānijas Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

Vienlaikus izaugsmes kritums sagaidāms arī veselības apdrošināšanā, kur parakstīto prēmiju kāpums prognozējams tikai par 7%.

V. Gustsons uzsver, ka pēdējos trīs gados parakstīto prēmiju apjoms dzīvības apdrošināšanā gada sākumā auga vidēji par 14%, 18% un 19%. Arī veselības apdrošināšanā izaugsme bija rakstāma ar diviem cipariem, bet šogad situācija mainīsies. Paredzams, ka 2015. gadā apdrošināšanas tirgu turpinās bremzēt kā stagnējošā Eiropas ekonomika, tā spēkā esošās Eiropas Savienības un Krievijas savstarpēji noteiktās ekonomiskās sankcijas, uzskata eksperts.

Arvien Krievijas ekonomikā augošo problēmu dēļ eksporta tirgus ir sarucis arī daļai Latvijā esošo uzņēmumu. Tā kā biznesam ir nepieciešams laiks, lai pārorientētu darbību, tad gaidāms, ka arī šīs pārmaiņas ietekmēs parakstīto prēmiju apmērus dzīvības apdrošināšanā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra