Domāju, ka lēmums pārcelt Citadeles IPO nav bijis viegls, bet ir pamatots, portālam db.lv sacīja IPAS INVL Asset Management valdes priekšsēdētājs Andrejs Martinovs.

«No vienas puses, šī brīža IPO tirgus Eiropā nav piesātināts ar investoriem, kas ir gatavi izpirkt jebkādu piedāvājumu par jebkādu cenu. Un Citadeles IPO nav vienīgais pēdējā mēneša gadījums, kad IPO termiņi ir pārnesti vai IPO ir atsaukti. Skaidrs, ka IPO Baltijā un it īpaši Latvijā nav ierasta lieta un investoriem bijis nepieciešams gan ilgāks laiks, gan lielāka drosme, lai maksātu piedāvāto cenu,» skaidro eksperts.

«No otras puses, Citadeles akcionāri un menedžments, visticamāk, arī nav gatavi piesaistīt kapitālu par katru cenu un uz jebkādiem nosacījumiem, kas ir labs signāls gan tirgum, gan bankas klientiem. Bet es neteiktu, ka nenotikušā IPO rezultāts ir slikts, jo pirmkārt, tas nav vienīgais veids, kā piesaistīt kapitālu, otrkārt, IPO road show piedalījās un emisijas prospektu analizēja daudzi investori, kas ir uzzinājušu gan par Citadeles banku, gan par Latvijas tirgu un tādēļ, iespējams, ka IPO pārtaps par privāto papildus emisiju, kuru iegādāsies investori, kas saskata izaugsmi šīs bankas biznesā,» uzsver A. Martinovs.

«Protams, šī nav iepriecinoša ziņa vietējai biržai,» viņš atzīst. «Tomēr, pēdējā mēneša noskaņojums ir bijis, ka būs jauns emitents, kas spīdēs biržas sarakstā. Uzskatu, ka šo situāciju nav jāvērtē kā sliktu ziņu citiem potenciālajiem emitentiem. Tieši otrādi, tas ļaus kādam citam Latvijas uzņēmumam kļūt par vietējās biržas zvaigzni, kas izgaismos ceļu citiem uz bankas finansējumam alternatīvo kapitāla vērtspapīru tirgu,» uzskata eksperts.

Db.lv jau rakstīja, ka saistībā ar svārstīgo situāciju akciju tirgos un lai pilnībā izvērtētu akciju piedāvājuma laikā identificētos alternatīvos finansējuma piedāvājumus, ir pieņemts lēmums pārcelt AS Citadele banka akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) uz citu laiku, informē bankas pārstāvji.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra