Valsts ieņēmumu dienests (VID) publiskajā telpā bieži vien lepojas ar sasniegtajiem rādītājiem, taču tie nenorāda uz taustāmiem rezultātiem, Dienas biznesa rīkotajā konferencē Nodokļi 2016 sacīja ZAB Varul vecākais jurists Rihards Niedra.

Šā gada deviņos mēnešos VID veicis 922 auditus, tātad gadā tiks veikti vairāk nekā 1000, no kuriem lielākā daļa ir juridisko personu pārbaudes.

Šo auditu rezultātā aprēķināti 134,6 miljoni eiro, un ar šo summu VID lepojas, saka eksperts, piebilstot, ka tā tomēr ir virtuāls un neko neizsakošs cipars, jo tā ir aprēķinātā, nevis reāli piedzītā summa, uzsver R. Niedra.

Tādēļ šie aprēķinātie skaitļi nereti noved pie nodokļu strīdiem un tiesvedībām, sacīja eksperts. 

VID dati liecina, ka 129,7 miljoni eiro aprēķināti juridisko personu nodokļu auditos jeb 96% no kopējās nodokļu auditos aprēķinātās summas un 4,9 miljoni ir aprēķināti fizisko personu nodokļu auditos (4%).

Vislielākais īpatsvars no nodokļu veidiem, kuros 2015.gada 9 mēnešos veikti papildus aprēķini, ir pievienotās vērtības nodoklim – 55 % (74,4 miljoni eiro) no kopējās nodokļu auditos aprēķinātās summas, uzņēmumu ienākuma nodoklim - 10% (13,5 miljoni eiro) un iedzīvotāju ienākuma nodoklim - 2 % (3,3 miljoni eiro).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra