Šogad veselības apdrošināšanā varētu būt vērojams cenu kāpums 5% robežās, jo beidzot sajutīsim ietekmi no cenu pieauguma ārstniecības iestādēs, kas notika 2014. gada laikā, stāsta apdrošināšanas kompānijas Ergo veselības un dzīvības apdrošināšanas departamentu direktors Baltijā Gints Konrads.

Ergo ir novērojis tendenci, ka cenas par atsevišķiem medicīnas un veselības aprūpes pakalpojumiem pieaugušas pat līdz 40%, un dažos segmentos tās ir pat pārsniegušas pirmskrīzes līmeni. To sekmējusi dažādu pakalpojumu sadārdzināšanās, tomēr galvenais iemesls ir fakts, ko apliecina arī Ergo partneri – veselības aprūpes iestādes, ka Latvijā atjaunojusies pirktspēja.

Veselības aprūpes pakalpojumu cenu pieaugums vistiešākajā mērā atspoguļojas arī veselības apdrošināšanas polišu cenās: likumsakarīgi – jo pakalpojumi lētāki, jo zemākas polišu cenas. Tāpēc veselības aprūpes pakalpojumu cenu izmaiņas vērtējam ļoti stingri, jo īpaši, lai aizsargātu apdrošināto personu intereses, nepieļaujot ātru polišu limitu izsīkumu.

Apdrošināšanas sabiedrībai Ergo ir noslēgta sadarbība ar vairāk nekā 800 ārstniecības iestādēm Latvijā, tāpēc kompānija regulāri un izvērtē partnerus un gadījumos, ja kādam partnerim pakalpojumu cena ir būtiski augstāka par vidējo, kompānija pieprasa sniegt skaidrojumu ar cenas pamatojumu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra