Apdrošināšanas kompānijas Ergo parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2014. gadā sasniedza 163 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvji.

Pērn Latvijā Ergo sasniedza pēdējā piecgadē straujāko parakstīto prēmiju kāpumu. Kopumā 2014. gadā Latvijas apdrošināšanas tirgus auga par 10%, savukārt Ergo piedzīvoja izaugsmi par 20%. Ergo Latvijā visstraujāk auga dzīvības un nedzīvības apdrošināšanas segmentos. Dzīvības apdrošināšanā pat par 31%, kamēr tirgus kopējā izaugsme bija 21%.

2014. gadā Ergo klientiem Baltijas valstīs apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 82 miljoni eiro. Pērn lielākā Ergo izmaksātā atlīdzība bija 2,2 miljoni eiro fermai Lietuvā saistībā ar Āfrikas cūku mēri. Savukārt Latvijā lielākās atlīdzības izmaksātas par negadījumu ar būvniecības spectehniku un ugunsgrēku privātmājā – attiecīgi 164,75 un 124,52 tūkstoši eiro.

«2014. gadā Ergo veiksmīgi attīstījās un palielināja tirgus daļu, turpinot apsteigt vidējo nozares izaugsmi. Stabili un augšupejoši panākumi ir labākais apliecinājums mūsu izvēlētajai stratēģijai – koncentrēties uz produktu un pakalpojumu pielāgošanu klientu vajadzībām,» stāsta Ergo valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Kestutis Bagdonavičus.

Nedzīvības apdrošināšanas rezultātu pozitīvi ietekmēja zemāks apdrošināšanas atlīdzību līmenis. Savukārt dzīvības apdrošināšanas kompānijas sniegumu ietekmēja labāks rezultāts veselības apdrošināšanā Latvijā. Dzīvības apdrošināšanā pēdējo divu gadu laikā Ergo ir uzrādījusi arī stabilu investīciju rezultātu.

Kopējā Ergo peļņa no darbības Baltijas valstīs 2014. gadā sasniedza 5,15 miljonus eiro. Gada noslēgumā nozīmīgus līdzekļus prasīja IT stratēģijas pārskatīšana, tāpēc 2014. gada faktiskais rezultāts ir 1,99 miljonu eiro zaudējumi.

Par turpmāku apdrošināšanas tirgus izaugsmi Baltijas valstīs K. Bagdonavičus izsaka piesardzīgas prognozes: «Paredzams, ka šogad apdrošināšana turpinās attīstīties. Taču no ilgtermiņā ir sarežģīti prognozēt ievērojamu izaugsmi ģeopolitiskās vides dēļ. Esam tuvi Krievijas un Ukrainas kaimiņi, un izaugsmes kritums šajās valstīs gan tieši, gan netieši var ietekmēt arī Latviju, Lietuvu un Igauniju. Biznesa vidi sarežģī arī zemās procentu likmes. Turklāt cenu jutīgais tirgus rada papildu ierobežojumus straujām izaugsmes iespējām.»

Kā vienu no būtiskākajiem pavērsieniem apdrošināšanā tuvākajā nākotnē K. Bagdonavičus min jauno Maksātspējas II (Solvency II) prasību ieviešanu 2016. gadā, kas ievērojami ietekmēs apdrošināšanas industriju un veicinās konkurenci. «Visiem tirgus dalībniekiem būs jāievēro šīs prasības, un tās būtiski ietekmēs apdrošinātāju darbu, jo ikvienam būs jārēķinās ar nepieciešamību nodrošināt atbilstošu kapitāla pietiekamību. Tāpat nozarei un tās dalībniekiem jādomā par inovatīviem un digitāliem risinājumiem, lai, pilnveidojot biznesa procesus, paaugstinātu efektivitāti.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra