ES atpaliek no ASV par 30 gadiem

Finanses
2007. gada 6. marts 14:41

Eiropas Savienība (ES) ekonomiskajā izaugsmē atpaliek no ASV par 22 gadiem, liecina Eurochambers veiktais pētījums, ziņo EUobserver.

Ziņojumā teikts, ka ES Iekšzemes Kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju ir sasniedzis tādu pašu līmeni, kāds bija ASV 1985. gadā. Cilvēku nodarbinātības līmenis un ieguldījumi pētījumos ES atrodas līmenī, kāds tas bija ASV pirms 30 gadiem.

Šī pētījuma autori paziņoja, ka šie aprēķini neiekļauj Bulgāriju un Rumāniju, kas pievienojās ES 2007. gadā. "Ja šajā pētījumā tiktu iekļautas arī šīs valstis, tad starpība ar ASV būtu vēl lielāka," teica viens no šī pētījuma autoriem.

Ekonomiskā attīstība, cilvēku nodarbinātības līmenis un ieguldījumi pētījumos ir iekļautas Lisabonas stratēģijā ar visaugstāko prioritāti. Lisabonas stratēģija tika noslēgta 2000. gadā ar mērķi līdz 2010. gadam sasniegt ASV attīstības tempus.

Kā raksta EUobserver, atpalicība no ASV ir radusies tāpēc, ka, pievienojoties jaunām ES dalībvalstīm, pasliktinājās visi šie rādītāji, jo jaunās dalībvalstis iestājās ES ar ļoti augstu IKP un bezdarba līmeni.

"Ja ASV IKP katru gadu palielināsies par 2%, bet ES par 3%, tad ES panāks ASV ekonomiskajā attīstībā tikai 2045. gadā," piebilda pētījuma autors.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra