Eiropas Savienība (ES) otrdien sāka izmeklēšanu par Beļģijas nodokļu darījumiem ar starptautiskajām kompānijām, kas ir daļa no plašākas izmeklēšanas visā ES.

ES konkurences komisāre Margrēte Vestagere paziņoja, ka Beļģijas sistēma ir, iespējams, pārkāpusi ES noteikumus par godīgu valsts palīdzību, piebilstot, ka tā, «šķiet, ir piešķīrusi ievērojamus nodokļu samazinājumus tikai noteiktām starptautiskajām kompānijām».

«Ja mūsu bažas apstiprināsies, šis vispārējais plāns būs nopietna konkurences kropļošana, no kā pārmērīgu labumu gūst noteiktas starptautiskas kompānijas,» viņa sacīja.

Komisāre nevēlējās nosaukt, kuras kompānijas ir iesaistītas.

EK norādīja, ka Beļģijas nodokļu sistēma ļauj kompānijām samazināt nodokļus, reģistrējot «papildu peļņu», kas, iespējams, ir rezultāts priekšrocībām, kuras sniedz fakts, ka firma ir daļa no starptautiskas grupas.

Jau ziņots, ka ES janvārī izvirzīja apsūdzības Luksemburgai par nelikumīgiem nodokļu atvieglojumiem, ko tā bija sniegusi elektroniskās tirdzniecības kompānijai Amazon.

Plašāks skandāls izcēlās pērnā gada novembrī, kad saistībā ar nodokļu atvieglojumiem Luksemburgā kritikas krustugunīs nonācis jaunais Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers, kurš EK vada kopš 1.novembra, bet pirms tam 19 gadus vadīja Luksemburgas valdību. Novembra mēneša beigās Junkers izturēja neuzticības balsojumus Eiropas Parlamentā.

Jau vēstīts, ka noplūdināti dokumenti liecina, ka nelielā lielhercogiste Luksemburga 340 pasaules lielākajām kompānijām deva iespēju saņemt ievērojamus nodokļu atvieglojumus.

ES arī ir uzsākusi izmeklēšanu par ASV tehnoloģiju kompānijas Apple nodokļu darījumiem ar Īriju, kafejnīcu tikla Starbucks darījumus ar Nīderlandi un autobūves kompānijas Fiat darījumiem ar Luksemburgu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra