Tiešsaistes rokdarbu tirdzniecības platforma Etsy šā gada pirmajā ceturksnī cietusi lielākus zaudējumus nekā gaidīja tirgus dalībnieki, tādējādi radot vilšanos investoros, raksta The Wall Street Journal.

Uzņēmums, kas pagājušajā mēnesī sāka tirdzniecību biržā, paziņoja, ka pārdošanas apjomi bijuši zemāki nekā tika prognozēts, turklāt brīdināja par augošiem izdevumiem, jo kompānija plāno pieņemt vairāk darbinieku un vairāk tērēt mārketingam.

Etsy zaudējumi šā gada pirmajos trīs mēnešos sasniedza 36,6 miljonus ASV dolāru, salīdzinot ar 463 tūkstošiem dolāru pirms gada. Tiesa gan, ienākumi auguši par 44% līdz 58,5 miljoniem dolāru.

Kompānija paziņoja, ka restrukturizācijas rezultātā nodokļi auguši par 10,5 miljoniem dolāru, savukārt valūtu tirdzniecības zaudējumu sasnieguši 20,9 miljonus dolāru. Uzņēmums gan informē, ka pārveidojis struktūru, lai tā būtu globālāka, kā rezultātā aptuveni 30% no pārdošanas apjomiem veido tirdzniecība ārpus ASV.

Pēc datu publikācijas Etsy akcijas cena saruka par 17,4% līdz 17,34 dolāriem. Līdz šim kopš akciju kotēšanas sākšana biržā uzņēmuma vērtība ir augusi par 31%. Pirmajā tirdzniecības dienā šā gada aprīlī akcijas cena pieauga līdz 35,74 dolāriem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra