Kipras uzņēmums Euromin Holdings iegādājusies 11 tūkstošus AS Ventspils nafta akciju, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Uzņēmums iegādājies 2205 akcijas par 6,9 tūkstošiem eiro, 7202 akcijas par 22,4 tūkstošiem eiro un 1609 akcijas par 5 tūkstosiem eiro.

Euromin iepriekš ziņoja, ka tā papildus ieguvusi 45,19 miljonus VN akciju jeb 43,25% no koncerna balsstiesīgo akciju kopskaita un šobrīd tai tiešā veidā pieder 97,4 miljoni akciju jeb 93,24% no koncerna kopējā balsstiesīgo akciju kopskaita.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka notikumos ap iespējamo Ventspils naftas akciju atpirkšanu var saskatīt dažas atšķirības un pat dīvainības, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Kopš parādījās baumas par potenciālo Ventspils naftas akciju atpirkšanu, tirdzniecība ar Latvijas biržā kotētajiem uzņēmumiem spējusi pievērst nedaudz lielāku uzmanību. Un kā nu ne – Ventspils naftas akcijas cena kopš septembra sākuma ir pieaugusi gandrīz par 200%. Jāņem vērā, ka akciju atpirkšanas rezultātā no biržas varētu aiziet vēl viena kompānija – šoreiz tā būtu jau no oficiālā saraksta.

Katrā ziņā pašreiz notiekošo ap Ventspils nafta akcijām aptvērušas arī zināmas spekulācijas par iekšējās informācijas turētāju darījumiem. Tāpat kā vienmēr ļoti būtiski būs tās, kāda būs akciju atpirkšanas gala cena.

«Iespējamais AS Ventspils nafta akciju atpirkšanas piedāvājums Rīgas biržā ir iedvesis dzīvību. Kopš septembra sākuma apgrozījums ar šīm akcijām sasniedzis 740 tūkst. EUR. Pirms tam visa 2015. gada astoņos mēnešos apgrozījums arī Ventspils naftas akcijām bija vien 130 tūkst. EUR. Šis ievērojamais apgrozījuma kāpums ir tirgus atbilde uz sākumā izskanējušajām baumām un publikācijām medijos par iespējamo Latvijas naftas tranzīta (LNT) un Euromin darījumu, bet vēlāk paša emitenta un abu iesaistīto pušu paziņojumiem par notikušo darījumu. Tirdzniecības rezultātā mēneša laikā Ventspils naftas akciju cena pieaugusi par 190%, sasniedzot tirgus dalībnieku vairākuma viedokli par iespējamo akciju atpirkšanas piedāvājuma cenu – 3,12 EUR par akciju,» stāsta biržu un investīciju eksperts Andrejs Martinovs.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra