Ferratum Oyj akcijas sāk kotēt biržā

Finanses
2015. gada 11. februāris 10:17

Starptautiskais mobilo patēriņa kredītu izsniedzējs Ferratum Oyj (kopā ar tā konsolidētajiem meitasuzņēmumiem - Ferratum Group un Ferratum), pabeidzis savu sākotnējo publisko akciju piedāvājumu (IPO) ar savu akciju sākotnējo kotējumu.

Sākot no 6.februāra, biržas operācijas ar Ferratum akcijām notiks Frankfurtes biržas regulētā tirgus Prime Standard segmentā. Sākotnējā biržas cena bija 17,50 eiro, kas ir aptuveni 2,9% virs izlaides cenas 17 eiro par vienu akciju.

«Banku sektors patlaban ir apvērsuma fāzē, un tas tirgū paver lieliskas iespējas. Mēs jūtam, ka Ferratum šajā pozitīvajā vidē ir labas pozīcijas, lai stabili pozicionētu sevi kā starptautisku mobilo banku. IPO Ferratum ir ļoti nozīmīgs solis,» norāda Ferratum Group dibinātājs un prezidents Jorma Jokela.

Kopējie bruto ieņēmumi no akciju pārdošanas ir 110,8 miljoni eiro ar vienas akcijas cenu 17 eiro, no kā 48,2 miljoni eiro ir Ferratum bruto ieņēmumi. Ferratum plāno izlietot neto ieņēmumus no IPO savas attīstības stratēģijas īstenošanai. Papildus iekšējai izaugsmei 20 tirgos, kuros Ferratum jau darbojas, uzņēmums koncentrējas uz savas uzņēmējdarbības izvēršanu 30 valstīs vidēji tuvā nākotnē un savu piedāvājumu klāsta dažādošanai. Turklāt Ferratum plāno nostiprināt savas izejas pozīcijas, lai nākotnē iesaistītos noguldījumu biznesā.

Ferratum Bank Ltd. prezidente Lea Līgusa skaidro, ka ES bankas licence ir būtisks faktors ģeogrāfiskajai izaugsmei un attiecīgi arī turpmākai uzņēmējdarbības attīstībai. Tā kompānijai dod iespēju izvērst savu darbību vairākos jaunos tirgos, kuros šī licence ir viens no uzņēmējdarbības veikšanas priekšnoteikumiem. Tādējādi ES bankas licence ļauj uzņēmumam veikt regulētus darījumus visās ES dalībvalstīs, skaidro Ferratum Bank pārstāve.

2013. gadā Ferratum ieņēmumi bija 58,2 miljoni eiro, bet peļņa no uzņēmējdarbības (EBIT) bija 7,3 miljoni eiro. 2014. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos ieņēmumi jau sasniedza 63,5 miljonus eiro, bet peļņa no uzņēmējdarbības (EBIT) sasniedza 10,3 miljonus eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra