Lai gan trešdien valsts obligāciju izsole noritēja veiksmīgi, vakar fiksētas likmes izsolē Valsts Kasei tomēr neizdevās pārdot visas obligācijas.

Jāatzīmē, ka netika pārdota tikai neliela daļa no piedāvātajām obligācijām (piedāvāja obligācijas 5 milj. Ls vērtībā, pārdeva obligācijas 4.98 milj. Ls vērtībā). Jāatgādina, ka trešdien Finansu ministrija konkurējošā daudzcenu izsolē komercbankām piedāvāja iegādāties 5 gadu obligācijas 20 milj. Ls nominālvērtībā. Komercbanku interese bija liela un tika pārdotas visas piedāvātās obligācijas. Ienesīguma likme tika noteikta 4.65% gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo izsoli, obligāciju ienesīguma likme ir samazinājusies par 73 bāzes punktiem.

Izsoles rezultāti diezgan asi kontrastē ar situāciju obligāciju otrreizējā tirgū - līdzīga termiņa obligācijas Fondu biržā varēja iegādāties, ja to ienesīgums bija 4.10 - 4.20 %. Iespējams, ka arī otrreizējā tirgū obligāciju ienesīguma likmes kaut nedaudz, bet tomēr kāps un tirdzniecība ar valsts obligācijām aktivizēsies.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra