Ietekmīgais Lielbritānijas finanšu medijs Financial Times kā būtisku novērtējis AS Citadele banka plāno veikt sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO).

Finanšu portāls raksta, ka «mazā Latvija reti savas kompānijas izved akciju tirgos. Taču šodien, tikai otro reizi 11 gadu laikā, ir diena, kad AS Citadele banka paziņoja par IPO organizēšanu».

Financial Times uzsvēris, ka Citadelei ir ambīcijas kļūt par vietējo čempionu Baltijas valstīs, un tā plāno kotēt akcijas ne tikai Rīgas biržā, bet arī Londonas biržā, piesaistot 115 miljonus eiro.

Db.lv jau rakstīja, ka banka Citadele plāno veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu fondu biržā Nasdaq Riga un Londonas Fondu biržā, informē bankā.

«Pēdējo piecu gadu laikā banka Citadele ir kļuvusi par vienu no atpazīstamākajiem banku zīmoliem Latvijā. Kopš izveidošanas 2010.gadā esam panākuši ievērojamu finansiālās darbības uzlabojumu. Ar mūsu pašreizējo akcionāru atbalstu šodien sākas jauns un aizraujošs posms ne tikai bankas Citadele, bet arī Baltijas kapitāla tirgu attīstībā,» paziņojumā medijiem norāda bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Piedāvājuma ietvaros tiks izlaistas jaunās kompānijas akcijas ar mērķi piesaistīt jaunu kapitālu līdz pat 115 miljoniem eiro.
G. Beļavskis norāda, ka akcijas tiks piedāvātas gan Baltijas, gan starptautiskajiem investoriem. Viņš uzsver, ka tādējādi cer ārvalstu investoru līdzekļus piesaistīt Latvijas ekonomikai.


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra