Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Finansējums

Akseleratori – saredzamā nākotnē

Ir izsludināts Altum iepirkums akselerācijas fondu pārvaldnieku atlasei; pieteikties var līdz 10. aprīlim, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Agrīnas stadijas uzņēmumu atbalstam paredzēts ERAF finansējums 15 milj. eiro apmērā. Iepirkumā plānots izvēlēties trīs akselerācijas fondu pārvaldniekus, kas biznesa ideju attīstībai sniegs attiecīgus pakalpojumus, tostarp nodrošinās mentorus un konsultācijas, veiks pirmssēklas un sēklas kapitāla ieguldījumus. Katram akselerācijas fondam Altum piešķirs piecus miljonus eiro, kas veidos 90% no fonda apjoma, savukārt 10% būs jānodrošina tā pārvaldītājam.

«Virzoties plānotajā tempā, finansējums Latvijā pirmajiem akselerācijas fondiem no Altum būs pieejams jūlija sākumā. Tas ir brīdis, kad jauno un daudzsološo ideju īpašnieki varēs doties pie akselerācijas fondiem un pretendēt uz pakalpojumu saņemšanu. Tāpat akselerācijas fondi varēs sākt uzrunāt potenciālos klientus,» saka Juris Vaskāns, Altum valdes loceklis. Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko piebilst, ka brīdī, kad potenciālie akselerācijas fondu pārvaldnieki piesakās konkursā, valsts sektors necer, ka tie ieradīsies ar naudas maisiem un gaidīs, kad valsts piešķirs savu atbalsta daļu. Tāpēc jārēķinās, ka paies vēl kāds laiks, uzrādot privātā sektora līdzfinansējumu.

Visu rakstu Akseleratori – saredzamā nākotnē lasiet 20. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Sola atbalstu visiem, daļa zemnieku neizpratnē

Sola atbalstu visiem, daļa zemnieku neizpratnē

Pasākumā Ieguldījumi materiālajos aktīvos sola atbalstīt visus projektus, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Lai arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs zemniekiem solījis atbalstīt visus kritērijiem...

Reklāma