Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde turpina izmeklēt 2012.gada aprīlī uzsākto apjomīgo kriminālprocesu pret noziedzīgo grupējumu, kas darbojās metāllūžņu jomā un no budžeta izkrāpis ievērojamu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksas atmaksas summu, informē VID.

Kriminālprocesa ietvaros veikto kratīšanu laikā izņemtie un arestētie finanšu līdzekļi 290 tūkstošu eiro, 9483 dolāru, 15 latu apmērā saskaņā ar Rīgas Apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas 2015.gada 18.februāra lēmumu tiek konfiscēti un ieskaitīti valsts budžetā. Minētais lēmums nav pārsūdzams.

VID Finanšu policijas pārvalde, izmeklējot 2012.gada 2.aprīlī uzsākto kriminālprocesu un veicot vērienīgas kratīšanas, apturēja noziedzīga grupējuma, kas darbojās metāllūžņu jomā, darbību. Personu grupa, izmantojot savā rīcībā esošu uzņēmējsabiedrību dokumentus un rekvizītus, laika posmā no 2009.gada janvāra līdz 2012.gada 1.aprīlim izvairījās no nodokļu nomaksas, kā arī veica krāpnieciskas darbības un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, nodarot valstij zaudējumus 643 tūkstošu eiro apmērā (PVN).

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāds SIA un tā darījumu partneri iekļauti vienotā darījumu ķēdē metāllūžņu piegādēs, kur lūžņu atkritumu saņēmējs (patiesā labuma guvējs) ir alumīnija lietņu ražotājs un metāllūžņu vairumtirgotājs.

Balstoties uz 2012.gada 2.aprīlī uzsāktajā kriminālprocesā līdz šim iegūtajiem pierādījumiem, no uzsāktā kriminālprocesa tika izdalīti materiāli un uzsākts process par noziedzīgi iegūtu mantu. Minētajā procesā pirmās instances tiesa par noziedzīgi iegūtiem un ieskaitāmiem valsts budžetā atzina naudas līdzekļus aptuveni 300 tūkstošu apmērā. Tomēr pirmās instances tiesas lēmums tika pārsūdzēts, un ilgstoši atradās Rīgas apgabaltiesā, kur tās izskatīšana tika vairākkārtīgi pārtraukta pamatojoties uz aizdomās turētās personas un ar noziedzīgi iegūto mantu saistīto personu iesniegtajiem papildu pierādījumiem un pieteikumiem.

Tomēr 2015.gada 18.februārī Rīgas Apgabaltiesas Krimināllietu kolēģija, izskatot iesniegtās sūdzības un procesa virzītāja iesniegtos materiālus, pieņēma lēmumu atstāt negrozītu 2014.gada 10.septembra Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas nolēmumu, un nolēma arestētos naudas līdzekļus, kas izņemti, veicot kratīšanu, konfiscēt un iegūtos finanšu līdzekļus ieskaitīt valsts budžetā.

Līdz šim uzsāktā kriminālprocesa ietvaros nopratinātas vairāk nekā 100 personas, no kurām 14 atzītas par aizdomās turamām, uz piecām valstīm - Baltkrieviju, ES dalībvalstīm un ASV nosūtīti vairāki starptautiskās tiesiskās palīdzības lūgumi, kā arī nozīmētas vairākas ekspertīzes. Lai iegūtu un nostiprinātu pierādījumus, starptautiskās tiesiskās sadarbības ietvaros veiktas kratīšanas un liecinieku nopratināšanas arī Baltkrievijā.

Kopumā kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turētām tika atzītas 13 personas, no kurām divām – noziedzīgā nodarījuma organizatoram un atbalstītājam - Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa 2012.gada 25.aprīlī piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklējamais kriminālprocess ir sarežģīts un apjomīgs, jo noziedzīgais nodarījums pastrādāts ilgstošā laika periodā, īstenots ģeogrāfiski plašā teritorijā, ar lielu iesaistīto juridisko un fizisko personu skaitu un noziedzīgo darbību veikšanai un nozieguma pēdu slēpšanai izmantoti konti ārvalstu kredītiestādēs. VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji turpina veikt aktīvas izmeklēšanas darbības, lai šogad minēto kriminālprocesu nosūtītu kriminālvajāšanas uzsākšanai.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra