Finanšu tirgos piektdien vērojama reakcija uz Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītāja Mario Dragi izteikumiem bankas ceturtdienas sanāksmē.

M. Dragi uzsvēris, ka eirozonas triljonu parādzīmju iepirkumu programma decembrī jāpārskata, ņemot vērā, ka inflācija turas ļoti zemu. Aviva investors eksperts Džefrijs Lenuā uzsvēris, ka patlaban visa finanšu tirgus dalībnieku uzmanība vērsta uz 3.decembra ECB tikšanos, kad tiks publicētas arī 2016. un 2017.gada inflācijas prognozes. Ja 2017.gada inflācija tiks samazināta zem 1,5%, tas ir spēcīgs arguments tālākai monetārās politikas mīkstināšanai.

Reaģējot uz ECB vadītāja teikto, ceturtdien eiro vērtība samazinājās pret citām lielākajām valūtām. Pret dolāru tā vērtība saruka līdz divu mēnešu zemākajam līmenim - no 1,13 dolāru zonas zem 1,11 dolāriem. Eksperti sagaida, ka eiro kurss var samazināties līdz 1,1 dolāram. Piektdienas rītā eiro vērtība turējās pie 1,11 dolāru atzīmes. Pret mārciņu eiro saruka līdz mēneša zemākajai atzīmei, piektdien sasniedzot 0,7212 penijus.

«Ir acīmredzams, ka Eiropai savas valūtas vērtība ir jāpadzen vēl vairāk uz leju,» saka Charles Schwab eksperts Rendijs Frederiks. «Pastāv bažas, ka eiro vērtība turpinās augt, tādēļ M. Dragi cenšas to spiest citā virzienā,» viņš piebilst.

Ceturtdienu ievērojami augstāk noslēdza ASV akciju tirgi, kāpumu piektdienas rītā piedzīvoja arī Eiropas akciju tirgus indeksi. «Man šķiet, tirgi rāda, ka korekcija ir galā,» saka Tower Bridge Advisors prezidents Maris Ogs.

Patlaban biržu uzņēmumi turpina publicēt savus trešā ceturkšņa pārskatus. Eksperti uzsver, ka tie ir dažādi, taču vēl priekšā vairāku tirgus gigantu paziņojumi.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra