Trešdien finanšu tirgus dalībnieku uzmanība vērsta uz ASV, jo vakarā Federālo Rezervju sistēma paziņos monetārās politikas lēmumus.

Kā raksta Business Insider, FRS noslēgs vēsturisku monetārās politikas ēru un sāks jaunu. Trešdien ASV centrālā banka, visticamāk, palielinās bāzes likmi pirmo reizi deviņu gadu laikā, pārtraucot nulles līmeņa procentu likmes režīmu, kas tika ieviests, lai atbalstītu ekonomiku pēc Lielās recesijas.

Eksperti paredz, ka FRS likmi paaugstinās par 25 bāzes punktiem līdz 0,25-0,5%.

Lēmums tiks paziņots plkst.21 pēc Latvijas laika.

Patlaban ASV bezdarba līmenis atrodas septiņu gadu zemākajā līmeni, un jaunu darbavietu skaits stabili aug, līdz ar to FRS ir pārliecināta, ka darba tirgus turpinās virzīties pilnas nodarbinātības virzienā.

FRS vadītāja Dženeta Jellena iepriekš uzsvērusi, ka riski, atliekot monetārās politikas normalizācijas procesu pārspēj tos, kuri pastāv, sākot rīkoties uzreiz. Tādējādi FRS vēlas izvairīties no situācijas, kad tai steidzīgi ir jāceļ likmes, darot to pakāpeniski.

Kopš FRS paziņojuma oktobrī, kurā bija ietverts mājiens par iespējamo likmes celšanu nākamajā sanāksmē, Dž. Jellena un citi FRS pārstāvji ir darījuši visu, lai signalizētu par likmes paaugstināšanu un sagatavotu tirgus.

Ja FRS cels likmi, kā gaidīts, uzmanība tiks vērsta trim lietām preses konferences laikā: likmes paaugstināšanas tempam nākotnē, atšķirībām starp FRS un tirgus gaidām attiecībā uz likmi, kā arī likmes augstāko robežu šajā celšanas ciklā.

Tiek prognozēts, ka FRS uzsvērs, ka nākotnē likmes paaugstināšanas temps būs pakāpenisks un aizvien vairāk atkarīgs no ekonomikas datiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra