Nasdaq Vilnius biržas First North tirgū iekļautas ātrā aizdevēja AB Bobutės Paskola emitētās 2000 obligācijas, liecina paziņojums biržā.

Vienas obligācijas nominālvērtība ir 500 eiro, ar ienesīgumu 7.5% gadā un dzēšanas termiņu 2 gadi.

First North parāda vērtspapīru tirgus ir pievilcīga kapitāla piesaistes alternatīva augošiem uzņēmumiem, kas vēlas piesaistīt finansējumu straujākai izaugsmei, bet vēl nav gatavi pievienoties regulētajam tirgum. Salīdzinājumā ar regulēto tirgu First North parāda vērtspapīru tirgus uzņēmumiem piedāvā lielāku elastību iekļaušanas nosacījumiem un izvirzītajām prasībām. Uzņēmumiem nepieciešamo atbalstu sagatavošanās procesā un tirgus prasību izpildē sniedz First North Sertificētie konsultanti.

«Mēs esam paplašinājuši mūsu piedāvājumu kompānijām sniedzot iespēju First North tirgū iekļaut ne tikai akcijas, bet arī obligācijas,» skaidro Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltic Biržas pakalpojumu vadītāja. Obligāciju iekļaušana First North tirgū nodrošina kompānijai lielāku atpazīstamību un caurskatāmību, kas vairo investoru uzticību, un First North tirgus ir piemērots dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, viņa piebilst.

Parāda vērtspapīru tirdzniecība First North notiek paralēli tajā pašā tirdzniecības sistēmā, kas tiek izmantota arī regulētā tirgū iekļautu akciju tirdzniecībai, līdz ar to gan First North, gan regulētā tirgus Oficiālā saraksta kompānijas ir redzamas tiem pašiem tirgus dalībniekiem un investoriem. Daudzām kompānijām First North tirgus var būt pirmais solis ceļā uz regulēto tirgu.

«Pagājušajā gadā Bobutės Paskola emitētās obligācijas bija pirmā publiskā vērtspapīru emisija gan mūsu uzņēmumam, gan arī visam Lietuvas patērētāju kreditēšanas sektoram. Pēc veiksmīgās vērtspapīru izplatīšanas bija tādi, kas būtu vēlējušies iegādāties mūsu obligācijas, taču nokavēja,» stāsta AB Bobutės Paskola direktore Aiva Remeikiene. «Sākot vērtspapīru tirdzniecību biržā, esam radījuši iespēju investoriem gan pārdot mūsu uzņēmuma emitētās obligācijas, gan tās iegādāties, negaidot līdz dzēšanas datumam. Turklāt kotēšanās biržā pierāda, ka uzņēmums ir caurskatāms un uzticams, līdz ar to radot lielāku pievienoto vērtību ne vien pašam uzņēmumam, bet arī tā investoriem.»

AB Bobutės Paskola obligāciju emisijas rezultātā piesaistītos līdzekļus izmantos jaunu pakalpojumu un produktu ieviešanai. Par savu sertificēto konsultantu kompānija ir izvēlējusies konsultāciju sabiedrību UAB Verslo Konsultacijų Spektras.
First North darbojas kā daudzpusējā tirdzniecības sistēma (MTF), kuru organizē un pārvalda Nasdaq Ziemeļvalstu un Baltijas biržas. First North alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. First North tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir jāievēro First North noteikumi un uz tiem neattiecas regulētajam vērtspapīru tirgum noteiktās prasības. First North izvirzītās prasības ir mērenākas nekā Baltijas regulētajā vērtspapīru tirgū, tādēļ investīciju riska pakāpe First North ir augstāka.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra