First North parāda vērtspapīru tirgū tiks iekļautas pirmā Igaunijas uzņēmuma - finanšu pakalpojumu sniedzēja Finora Capital obligācijas, informē Nasdaq Riga Korporatīvo komunikāciju vadītāja Dace Bulte.

Tirdzniecība tiks uzsākta 4.maijā līdz ar parāda vērtspapīru iekļaušanu Nasdaq Tallinn biržas First North tirgū.

«Finora Capital ir lielisks piemērs jaunam, ambiciozam augošam uzņēmumam, kas izmanto priekšrocības, kādas nodrošina publiskā vērtspapīru emisija. Esam priecīgi sveikt viņus First North parāda vērtspapīru tirgū, kuru Baltijā esam ieviesuši, lai dažādotu finansēšanas iespējas maziem un augošiem uzņēmumiem,» saka Nasdaq Tallinn vadītājs Rauno Kletenbergs.

Pirmā obligāciju emisijas sērija, kas tiks iekļauta biržā, ir 660 tūkstoši eiro. Uzņēmuma mērķis ir palielināt kopējo emisijas apjomu līdz pieciem miljoniem eiro. Piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti uzņēmuma kredītportfeļa paplašināšanas finansēšanai Igaunijā. Uzņēmuma trīs gadu obligāciju dzēšanas termiņš ir 2018. gada 15. marts un kupona likme 9,75%, kas tiek izmaksāta reizi ceturksnī. Obligācijas ir nodrošinātas ar dažādiem uzņēmuma aktīviem.

«Finanšu pakalpojumu uzņēmumiem ar nelielu darbības stāžu nav daudz iespēju, kā strauji paaugstināt savu uzticamību. Obligāciju iekļaušana Nasdaq organizētajā First North parāda vērstpapīru tirgū – tas ir labākais apliecinājums mūsu kompetencei un ir viens no veidiem, kā vairot uzticību investoru lokā,» teica Finora Capital izpilddirektors Andrus Alber. «Mēs vēlamies būt caurskatāmas darbības aizsācēji patēriņa kredītu nozarē Igaunijā un ceram, ka to novērtēs gan mūsu sadarbības partneri, gan nākamie klienti un investori.»

Igaunijas kapitāla uzņēmums Finora Capital darbojas kopš 2014. gada jūlija, kad uzņēmums sāka ar viena pakalpojuma ― ar hipotēku nodrošināta kredīta piedāvāšanu saviem klientiem Igaunijā. Tā nākamie pakalpojumi ― noma ar izpirkuma tiesībām privātajiem klientiem un faktorings maziem un vidējiem uzņēmumiem ― tika ieviesti attiecīgi 2014. gada nogalē un 2015. gada sākumā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra