Starptautiskā reitingu aģentūra Fitch Ratings ir apstiprinājusi līdzšinējā līmenī Parex bankai iepriekš piešķirtos reitingus, kā arī noteikusi stabilu reitinga attīstības prognozi. Parex bankas ilgtermiņa reitings (issuer default rating) apstiprināts BB+ līmenī, īstermiņa reitings B līmenī, bet individuālais reitings C/D līmenī. Bankas atbalsta reitings noteikts '3', bet reitinga attīstības prognoze noteikta stabila.

Fitch Ratings norāda, ka Parex bankai apstiprinātais reitings atspoguļo bankas līderpozīciju nerezidentu klientu apkalpošanā, kā arī spēcīgās pozīcijas vietējā tirgū, kas nodrošina Bankai gan ienākumu bāzes, gan risku diversifikāciju. Kā reitingu paaugstinājuma ierobežojošus faktorus Fitch Ratings min spiedienu uz rentabilitātes un kapitāla rādītājiem, kā arī ar nerezidentu apkalpošanu saistīto operacionālo risku un bankas korporatīvo vadību, diviem bankas lielākajiem akcionāriem ieņemot vadošus amatus bankā.

"Parex ir diversificējis savus finansējuma avotus, tostarp palielinot privātpersonu noguldījumu īpatsvaru," norāda Fitch Ratings Finanšu institūciju grupas direktors Tims Beks (Tim Beck). Fitch to atzinīgi novērtē, tomēr reitingu aģentūra norāda, ka tas ir radījis lielākas finansējuma izmaksas. Līdz ar bankas izaugsmi kapitāla rādītāji ir kritušies un Fitch piemērotais kapitāla rādītājs samazinājies līdz 9,7% 2006.gada septembra beigās salīdzinājumā 11,7% 2005.gada beigās.

Par Parex banku:
Parex banka ir viena no stabili augošām Latvijas komercbankām ar aktīviem vairāk kā 3 miljardi EUR. Parex banka saviem klientiem piedāvā integrētus pakalpojumus tādās jomās, kā kreditēšana, maksājumu kartes, līzings, aktīvu pārvaldīšana un vērtspapīru tirdzniecība. Patlaban bankas filiālēs visā Latvijā strādā vairāk kā 2200 cilvēki. Bez tam Parex bankai ir pārstāvniecības, filiāles un meitas uzņēmumi 15 pasaules valstīs, tajā skaitā filiāles Berlīnē, Stokholmā un Tallinā, meitas banka AP Anlage und Privatbank AG Šveicē un Parex Bankas Lietuvā. Parex banka ir vienīgais American Express sadarbības partneris Latvijā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Parex bankai ir piešķirti šādi starptautiskie reitingi: Moody's Investors Service - Baa3, Fitch Ratings - BB+, Capital Intelligence - BBB.

Papildu informācija:
Viktors Zaķis, Korporatīvo komunikāciju speciālists
Tālrunis 7010141 vai 29476754
e-pasts: viktors.zakis@parex.lv

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra