Starptautiskā reitingu aģentūra Fitch Ratings ir apstiprinājusi līdzšinējā līmenī Parex bankai iepriekš piešķirtos reitingus, kā arī noteikusi stabilu reitinga attīstības prognozi, liecina Rīgas Fondu biržā sniegtā informācija.

Parex bankas ilgtermiņa reitings (issuer default rating) apstiprināts BB+ līmenī, īstermiņa reitings B līmenī, bet individuālais reitings C/D līmenī. Bankas atbalsta reitings noteikts '3', bet reitinga attīstības prognoze noteikta stabila.

Fitch Ratings norāda, ka Parex bankai apstiprinātais reitings atspoguļo bankas līderpozīciju nerezidentu klientu apkalpošanā, kā arī spēcīgās pozīcijas vietējā tirgū, kas nodrošina Bankai gan ienākumu bāzes, gan risku diversifikāciju. Kā reitingu paaugstinājuma ierobežojošus faktorus Fitch Ratings min spiedienu uz rentabilitātes un kapitāla rādītājiem, kā arī ar nerezidentu apkalpošanu saistīto operacionālo risku un bankas korporatīvo vadību, diviem bankas lielākajiem akcionāriem ieņemot vadošus amatus bankā.

"Parex ir diversificējis savus finansējuma avotus, tostarp palielinot privātpersonu noguldījumu īpatsvaru," norāda Fitch Ratings Finanšu institūciju grupas direktors Tims Beks (Tim Beck). Fitch to atzinīgi novrtē, tomēr reitingu aģentūra norāda, ka tas ir radījis lielākas finansējuma izmaksas. Līdz ar bankas izaugsmi kapitāla rādītāji ir kritušies un Fitch piemērotais kapitāla rādītājs samazinājies līdz 9,7% 2006.gada septembra beigās salīdzinājumā 11,7% 2005.gada beigās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra