Vērtējot apdrošināšanas uzņēmuma Vienna Insurance Group ieceri iegādāties apdrošināšanas AS Baltikums, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieprasījusi informāciju no Austrijas uzrauga par Vienna Insurance Group, lai pārliecinātos par uzņēmuma brīvā kapitāla pietiekamību, finansiālo stabilitāti un plānotās līdzdalības iegūšanas finansiālo pamatotību.

Pēc tam FKTK varēs lemt par atļaujas sniegšanu Vienna Insurance Group iegūt būtisku līdzdalību apdrošināšanas sabiedrībā Baltikums, informēja FKTK pārstāve Elīna Avotiņa.

Lēmums FKTK jāpieņem 60 darba dienu laikā no paziņojuma saņemšanas dienas. Paziņojumu par Vienna Insurance Group plānu iegādāties apdrošinātāju Baltikums FKTK saņēma 20.augustā.

Kā ziņots, jūlija beigās Vienna Insurance Group noslēdza līgumu par apdrošinātāja Baltikums 100% kapitāla daļu iegādi.
"Baltikums" ir nedzīvības apdrošināšanas sabiedrība, kam pašlaik ir 8% tirgus daļa. Tādējādi uzņēmums Latvijas apdrošināšanas tirgū ierindojas 6.vietā. Apdrošināšanas sabiedrībai ir filiāles arī Lietuvā un Igaunijā. 2014.gadā uzņēmums noslēdzis līgumus par apdrošināšanas prēmijām vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā. Baltikums pērn strādāja ar 743 057 eiro peļņu.

Baltikums piedāvā auto un obligāto civiltiesisko apdrošināšanu, kā arī veselības un ceļojumu apdrošināšanu. Uzņēmumā strādā 250 darbinieki, un tā produktus iespējams iegādāties gan klientu apkalpošanas centros, gan arī pie brokeriem un aģentiem.

Apdrošinātāju Vienna Insurance Group dzīvības apdrošināšanas jomā Latvijā pārstāv dzīvības apdrošināšanas sabiedrība Compensa Life Vienna Insurance Group SE. Savukārt nedzīvības apdrošināšanas produktus piedāvā Compensa. Pēc Baltikuma iegādes Vienna Insurance Group kļūs par vienu no pieciem galvenajiem apdrošinātājiem Latvijā, informējis pats apdrošinātājs.

Vienna Insurance Group darbība balstās uz 190 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanas jomā, tas ir spēcīgākais apdrošināšanas uzņēmums Austrijā, kā arī Centrāleiropā un Austrumeiropā. Vienna Insurance Group akcijas tiek kotētas Vīnes biržā un Prāgas biržā.

Baltikums ir dibināts 1998.gadā, lielākie tā akciju turētāji ir AS BBG (80%) un AS Baltikums Bank (19%).

Līdz ar apdrošināšanas kompānijas Baltikums akciju paketes pārdošanu ir realizēts BBG grupas mērķis samazināt tos biznesa virzienus, kas saistīti ar produktu un pakalpojumu sniegšanu mazumtirdzniecības kanālos. Iegūtie līdzekļi tiks izmantoti finanšu pakalpojumu attīstīšanai starptautiskajos tirgos, iepriekš informēja Baltikums Bank valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Latiševs.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka šo darījumu var dēvēt arī par spēku apvienošanu, jo Vienna Insurance Group iegādājas apdrošinātāju ar attīstītu reģionālo tīklu. Līdz tam Vienna Insurance Group Latvijā reģionālā tīkla nebija.

Nekādas maģijas pēc šī darījuma nebūs. Tagad par vienu spēlētāju būs mazāk, bet Latvijas tirgus ir tāds, kāds tas ir, un es vienmēr esmu teicis, ka spēlētāju skaits vēsturiski ir par lielu. Tagad Vienna Insurance Group", kurā iekļauta gan Compensa, gan tagad arī Baltikums, būs nedaudz lielāks vidēja izmēra tirgus dalībnieks, sacīja Abāšins.

Konkurences padome pagājušajā nedēļā saņēmusi ziņojumu par apvienošanos, ar kuru Vienna Insurance Group iegūst izšķirošu ietekmi pār apdrošinātāju Baltikums. Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem Konkurences padomei jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz četriem mēnešiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra