Forma ir, saturs vēl jāpagaida

Finanses
2015. gada 20. jūlijs 10:06

Eiropas Stratēģiskā investīciju fonda kredītresursu pieejamības kritēriji vēl tikai tiek izstrādāti, informācija par šiem līdzekļiem būs Altum

Tā liecina Finanšu ministrijas (FM) atbildes DB par tā dēvētā Junkera investīciju fonda resursiem Latvijā.

1. jūlijā tika publicēta Eiropas regula «Par Eiropas Stratēģisko investīciju fondu, Eiropas Investīciju konsultāciju centru un Eiropas Investīciju projektu portālu», ar kuru ir izveidots Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (turpmāk – EFSI) Investīciju plāna Eiropai ieviešanai. Atbilstoši regulai plānots izveidot Eiropas Investīciju konsultāciju centru (EIAH), kas tiks izveidots Eiropas Investīciju Bankas (EIB) ietvaros kā vienas pieturas aģentūra, lai saņemtu tehnisko palīdzību projektu strukturēšanā, inovatīvu finanšu instrumentu, publiskās un privātās partnerības izmantošanā u.c.

Centrs attīstīs tehniskās palīdzības tīklu, lai izmantotu visu esošo kompetenci, skaidro FM. Regula paredz izmantot/iesaistīt nacionālo attīstības finanšu institūciju reģionālās un tehniskās zināšanas, lai attīstītu vienotu tehniskās palīdzības punktu. «Nacionālajām attīstības finanšu institūcijām būs noteicoša loma, lai attiecīgajā reģionā veicinātu Eiropas projektu sagatavošanu un konsultēšanu. Lēmumu pieņemšana notiks, balstoties uz individuālu projektu izvērtēšanu,» uzsver FM. Par vienoto kontaktpunktu Latvijā sadarbībai ar EIAH nacionālās ekspertīzes veicināšanā un EFSI investīciju Latvijā informācijas izplatīšanā ir noteikta AS Attīstības finanšu institūcija Altum.

Lai arī uzņēmēji izrāda interesi par to, kādiem jābūt uzņēmumu investīciju plāniem un pašiem uzņēmumiem, tomēr pašlaik uz šiem jautājumiem atbilžu nav.

Plašāk lasiet rakstā Forma ir, saturs vēl jāpagaida pirmdienas, 20. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness (4.-5. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra