FRS tuvojas likmju celšanai

Finanses
2015. gada 5. augusts 14:44

ASV ekonomika ir gatava pirmajai bāzes procentu likmes celšanai pēdējo deviņu gadu laikā, uzskata Atlantas Federālo Rezervju bankas vadītājs Deniss Lokhārts.

Viņš norāda, ka ekonomikas datiem būtu ievērojami jāpasliktinās, lai pārliecinātu viņu, ka šis solis nav jāsper septembrī.

D. Lokhārts ir viens no pirmajiem ASV centrālās bankas pārstāvjiem, kuri runā publiski kopš FRS sanāksmes pagājušajā nedēļā, kuras laikā centrālā banka deva dažus jaunus mājiemus, ka likmju celšana tuvojas.

Finanšu tirgus dalībnieki uzmanīgi klausās D. Lokhārta izteikumus, jo viņš starp FRS ir centrējais politiķis, kurš lielākoties virzās bankas kopējā lēmumu tendencē, nevis izsakās asi vai pauž pretēju viedokli lielākajai daļai bankas pārstāvju, raksta The Wall Street Journal. Līdz ar to viņa izteiktie komentāri tiek uztverti kā skaidrs signāls, ka FRS amatpersonas nopietni apsver likmes celšanu septembrī.

Likme tuvu nullei FRS tura kopš 2008. gada decembra, lai veicinātu aizņemšanos, tēriņus un investīciju. Vairākas centrālās bankas amatpersonas, ieskaitot tās vadītāju Dženetu Jellenu, ir uzsvērušas, ka likmes celšanu sagaida šajā gadā, tomēr nav kopā izlēmuši, kad šis process tiks sākts.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra