Gaida uz naudas dalīšanu

Finanses
2015. gada 3. decembris 10:13

Valsts nesteidzas sākt dalīt 94,6 milj. eiro Rīgas degradēto teritoriju revitalizācijai, uz ko cer lielu kultūras, sporta un biznesa projektu īstenotāji, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ministru kabinets vēl nav pieņēmis noteikumu projektu par to, kā sasniedzams darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība specifiskā atbalsta mērķis – Rīgas revitalizācija. Novembra sākumā tas tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē.

Paredzētais finansējums ir 94,6 milj. eiro, lielākā daļa summas – ap 80,4 milj. eiro – būs ERAF, bet ap 14,2 milj. eiro – nacionālais finansējums. Nākamgad iecerēts apgūt 13 milj. eiro. Finansiālais atbalsts tiks sniegts ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā izvēlētām iniciatīvām, izriet no noteikumu projekta. Plānotas divas atlases kārtas – pirmajā pieejamais publiskais finansējums būs 65 milj. eiro, otrajā – 29,6 milj. eiro. Pirmajā kārtā projektus varēs iesniegt pašvaldība vai tās izveidota iestāde, komersants, kurš veic pašvaldību autonomās funkcijas, vai valsts pārvaldes iestādes, tostarp valsts kapitālsabiedrības, bet otrajā kārtā arī investori un attīstītāji. Par šiem miljoniem līdz 2023. gada beigām iecerēts izveidot vai atjaunot sabiedrisko telpu vismaz 10 tūkst. m2 platībā, uzcelt vai atjaunot sabiedriskās vai komercēkas 20 tūkst. m2 platībā un atjaunot 18 objektus, kā arī palielināt privāto investīciju piesaisti attiecīgajās Rīgas apkaimēs vismaz 60 milj. eiro apmērā, izriet no noteikumu projekta. Iepriekš šis finansējums minēts teju kā panaceja visiem lielajiem projektiem, kuri gadiem ilgi tiek solīti, bet tā arī nav tapuši – Daugavas stadiona rekonstrukcijai, akustiskās koncertzāles, laikmetīgās mākslas muzeja, starptautiska konferenču centra būvniecībai, VEF kultūras pils rekonstrukcijai, Kongresu nama pārveidei utt. Uz DB jautājumu, starp kuriem objektiem šī nauda varētu tikt dalīta, Kultūras ministrijā, kas nodrošina specifiskā atbalsta mērķa īstenošanu, noteiktu atbildi nesniedz.

Lielākā skaidrība ir par Daugavas stadiona rekonstrukciju. Valdība vasaras beigās deva priekšroku modelim, kas paredz stadiona tribīņu paplašināšanu līdz 10 tūkst. skatītāju vietām un vieglatlētikas manēžas, multifunkcionālās halles, ledus halles un bobsleja starta estakādes būvniecību, vieglatlētikas treniņlaukuma rekonstrukciju, esošās teritorijas labiekārtošanu un inženierkomunikāciju sakārtošanu.

Visu rakstu Gaida uz naudas dalīšanu lasiet 3. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra