Desmit bijušie Ogres komercbankas noguldītāji vēl nav saņēmuši garantēto atlīdzību, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāvji.

Lai veiktu pilnīgu garantēto atlīdzību izmaksu LAS Ogres komercbanka noguldītājiem un pabeigtu bankas bankrota procedūru, FKTK jāpiesakās bijušajiem bankas klientiem, kuri 2007. gadā iesniedza savas prasības bankas likvidatoram, bet atlīdzību vēl nebija saņēmuši. Tās ir 10 juridiskas personas ar kopējo tiem pienākošos garantēto atlīdzību gandrīz 31 tūkstoša eiro apmērā.

Šo kopējo atlikušo garantēto atlīdzību summu LAS Ogres komercbanka administrators ieskaitīs Noguldījumu garantiju fonda kontā. Turpmāk garantēto atlīdzību izmaksu veiks FKTK, pārskaitot līdzekļus uz noguldītāja norādīto kontu tā izvēlētajā kredītiestādē trīs darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas. Maksimālā garantētās atlīdzības summa, ko saskaņā ar 2007. gadā spēkā esošo regulējumu bija tiesīgs saņemt katrs noguldītājs, ir 9000 latu jeb 12 805,85 eiro.

FKTK nodrošinās izmaksu LAS Ogres komercbanka"noguldītājiem līdz 2019.gada 13. jūnijam. To nosaka Noguldījumu garantiju likuma grozījumi, kas stājās spēkā 2014. gadā, un paredz, ka garantētās atlīdzības izmaksas termiņš ir pieci gadi.

Lai saņemtu garantēto atlīdzību, noguldītājiem FKTK būs jāiesniedz sava un pilnvarotās personas identificējošā informācija.

FKTK Ogres komercbankas licenci anulēja 2006. gada beigās un 2007. gadā Rīgas apgabaltiesa atzina banku par likvidējamu. 2014. gadā banka pasludināta par maksātnespējīgu un tai uzsākta bankrota procedūra. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra