Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) otrdien, 2015.gada 22.septembrī, informēja Ministru kabinetu par plānotajiem pasākumiem, lai nodrošinātu Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta Vēsturiski piesārņoto vietu Inčukalna sērskābie gudrona dīķi sanācijas darbi sekmīgu īstenošanu, informē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Oskars Vizbulis.

Lai Latvijas valsts nezaudētu šim projektam piešķirto ES fondu finansējumu, projektu izlemts sadalīt divos posmos. Plānots, ka līdz 2015.gada 31.decembrim faktiski paveiktās darbības tiks finansētas ES fondu 2007.-2013.gada plānošanas perioda ietvaros. Savukārt, pasākumi šī projekta sekmīgai pabeigšanai tiks finansēti jaunā ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda ietvaros. Šāds risinājums nodrošinās, ka kopumā projektu varēsim pabeigt līdz 2019.gada martam, norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Plānots, ka pirmā posma ietvaros no ES fondu līdzekļiem tiks segtas līdz 2015.gada 31.decembrim paveiktās darbības, t.i., Dienvidu dīķa daļēja sanācija, sanācijas darbu uzraudzība un izpētes, Dienvidu dīķa pagaidu pārklājums. Savukārt, otrā posma ietvaros no ES fondu līdzekļiem tiks segti nepieciešamie pasākumus šī projekta pabeigšanai, t.i., Dienvidu dīķa sanācijas pabeigšanas, Ziemeļu dīķa sanācijas, sanācijas darbu uzraudzības, izpētes un šī projekta vadības izmaksas.

Jau vēstīts, ka sākotnējais līgums ar sanācijas darbu veicēju SIA Skonto būve tika noslēgts 2010.gada 24.septembrī, un tas paredzēja, ka projekta kopējās izmaksas būs 29 miljoni eiro. Savukārt pagājušā gada pavasarī pēc Skonto būves lūguma sākotnējā līguma summa tika palielināta par 16 miljoniem jeb par 50 procentiem un sasniedza 45 miljonus eiro. Pavasarī uzņēmējs vērsās valdībā, informējot, ka bez papildu finansējuma ir apdraudēta projekta pabeigšana.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra