Šī gada 19. oktobrī noslēdzās kārtējā pieteikšanās Rīgas domes un Swedbank rīkotajam grantu programmas Atspēriens konkursam, kura ietvaros jauniem uzņēmējiem ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 15 000 eiro savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai, informē Rīgas domē.

Šajā konkursā kopā saņemti 76 pieteikumi. Iesniegtos projektus plānots izvērtēt aptuveni mēneša laikā, un rezultātu paziņošana plānota ne vēlāk kā līdz 2015.gada 25.novembrim.

Lai uzvarētu konkursā, uzņēmējdarbības idejai jābūt dzīvotspējīgai ilgtermiņā. Papildus punktus vērtēšanā iespējams iegūt, ja tai piemīt augsta konkurētspēja, tiek izmantots kāds unikāls tehnoloģisks risinājums, tai ir lielas eksporta iespējas un tā atbilst kādai no Rīgas prioritārajām nozarēm (transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu, metālizstrādājumu, koksnes, koka un korķa izstrādājumu, pārtikas un dzērienu ražošana), informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, būvniecība.

Viens granta pretendents no Atspēriena var saņemt līdz 15 000 eiro lielu atbalstu. Pie atbalstāmajām izmaksām tiek pieskaitīta telpu īre, ražošanas iekārtu iegāde, jurista, grāmatveža un tamlīdzīgi ārpakalopjumi, mājas lapas izstrāde, prototipu izgatavošanas izmaksas un citas.

Kopš 2009. gada Atspērienam pieteikušies vairāk kā 1342 dalībnieki, no kuriem 117 saņēmuši atbalstu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra