Otrdien Grieķijas akciju cenas turpināja kritumu, atspoguļojot tirgus dalībnieku bažas par valsts finansiālo un ekonomisko stāvokli, raksta MarketWatch.

Indekss, kas atspoguļo banku akciju cenu izmaiņas, saruka par 29,2%. Pirmdien kritums sasniedza maksimāli atļauto samazinājuma robežu – 30%.

Atēnu biržas indekss Athens General Index zaudēja 4%. Pirmdien indeksa vērtība samazinājās par 16,2%, kas ir straujākais kritums tā vēsturē, tādējādi akciju tirgus vērtību samazinot par 8 miljardiem eiro, jo investori satraucās par jauno Eiropas Savienības finansējumu un reaģēja uz Grieķijas ekonomikas stāvokļa pasliktināšanos.

Grieķijas akciju tirgus kritums gan neatspoguļojās pārējo Eiropas valstu biržu indeksos, jo daudzi investori ir samazinājuši savas pozīcijas Grieķijas ieguldījumos, lielāku uzmanību vēršot uz pamattirgiem, piemēram, Vāciju vai Franciju.

Daļa investoru gan uzskata, ka kritums drīz beigsies.

«Kritumam par gandrīz 30% vajadzētu vēlāk piesaistīt pircējus, palīdzot indeksam atkal pakāpties,» uzskata Beta Securities brokeris Takis Zamanis.

Atēnu biržā pēc piecu nedēļu pārtraukuma tirdzniecība atsākās pirmdien.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra