Pirmdien lielākā daļa izejvielu cenu saruka, investoriem satraucoties par pārprodukciju tirgū, raksta Reuters.

Ziemeļjūras vieglās jēlnaftas Brent cena samazinājās zem 60 dolāriem par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš aprīļa, jo tirgus dalībnieki uztraucās par globālās ekonomikas stāvokli. Tāpat saruka eiro vērtība. Mēneša laikā naftas cena ir sarukusi par gandrīz 10%.

«Kamēr vien nav skaidrības par Grieķiju, pieprasījums var būt negatīvs. Taču būtisks faktors ir arī ASV dolāra vērtības pieaugums, kas arī ir nelabvēlīgs faktors dolāram,» saka CMC Markets galvenais analītiķis Riks Spūners. Spēcīgāks dolārs rada spiedienu naftas tirgū, jo padara degvielu dārgāku valstīs, kurās ir cita valūta.

Londonas Metālu biržā samazinājās vara cena trīs mēnešu piegādēm, sasniedzot zemāko cenu kopš marta vidus. Tā saruka par 2% līdz 5640 dolāriem par tonnu.

Kopš jūnija tērauda un dzelzs cena ir samazinājusies par 15%.

Savukārt satraukums tirgū par labu nāk zelta pieprasījumam, jo daudzi tirgus dalībnieki šo dārgmetālu izmanto kā drošu patvērumu. Kopš jūlija sākuma zelta cena ir palielinājusies par gandrīz 1% līdz 1168 dolāriem par unci.

«Mēs domājam, ka īstermiņa neskaidrība, ko radījis Grieķijas balsojums, visdrīzāk ļaus zelta cenai pakāpties, un nākamo dažu dienu laikā var gaidīt tālāku pieaugumu. Tomēr, zemās naftas cenas un spēcīgāks dolārs šo kāpumu var ierobežot,» uzskata INTL FCStone analītiķis Evards Meirs.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra