Hakeri no Bitcoin biržas Bitstamp nozaguši virtuālo valūtu vairāk nekā piecu miljonu ASV dolāru vērtībā, raksta fortune.com.

Bitstamp iesaldējusi visus darījumus un klientu kontus, kamēr tā izmeklē Bitcoin zādzību. Pagaidām nav skaidrs, kurš ir atbildīgs par zādzību un kā tas varēja notikt.

Bitstamp iepriekš ir teikusi, ka tā cenšas turēt aptuveni 90% no fondiem cietajos diskos, lai tajos grūtāk iekļūt. Tādējādi, kā liecina dati, šis uzbrukums skāris atlikušos 10-15% valūtas, kas glabājās serveros datu centrā. Tajā valūta tiek glabāta, lai Bitcoin īpašnieki varētu veikt darījumus ātrāk, tomēr, tā kā tie ir saistīti ar internetu, valūtu iespējams ātrāk nozagt.

Pagājušajā gadā Japānas Bitcoin birža Mt.Gox bankrotēja pēc tam, kad hakeru uzbrukumā tika nolaupīta valūta simtiem miljonu dolāru vērtībā. Pēc šīs zādzības Bitcoin zaudēja pusi no savas vērtības.

Kopš 2013.gada beigām Bitcoin cena ir pakāpeniski samazinājusies un patlaban turas pie 300 dolāriem, salīdzinot ar 1000 dolāriem tolaik. Tomēr pēdējo gadu laikā tās vērtība ir ievērojami augusi, jo 2012. gada beigās Bitcoin maksāja aptuveni 10 dolārus.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra